Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Emeryci w regionie dostaną „czternastkę”. Wiemy kiedy

czwartek, 30 czerwca 2022 14:48 / Autor: Michał Łosiak
Emeryci w regionie dostaną „czternastkę”. Wiemy kiedy
Emeryci w regionie dostaną „czternastkę”. Wiemy kiedy
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Od 25 sierpnia świętokrzyscy emeryci będą mogli spodziewać się na swoich kontach tzw. czternastej emerytury. Znamy szczegóły świadczenia.

Wysokość dodatkowego świadczenia będzie uzależniona od wysokości otrzymywanej emerytury lub renty. Dla osób, których wysokość emerytury nie przekracza 2900 złotych, będzie ono równe kwocie najniższej emeryturze obowiązującej 1 marca, czyli 1338,44 złotych brutto. W przypadku osób, których wysokość emerytury lub renty przekracza tę kwotę, będzie stosowany mechanizm "złotówka za złotówkę". Czternasta emerytura będzie w tym roku wypłacana do 20 września. Pieniądze otrzymają osoby, które nabędą prawa do świadczeń do 24 sierpnia.

– Nie składamy żadnych wniosków i nie wypełniamy formularzy. To Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie wypłacał samodzielnie to świadczenie – tłumaczy Paweł Szkalej, rzecznik ZUS w Kielcach

Seniorzy, którym będzie przysługiwała "czternastka" w wysokości poniżej 50 złotych, wcale nie dostaną świadczenia podobne jak ci, których prawo do emerytury lub renty zostało zawieszone. W naszym województwie pieniądze otrzyma około 270 tysięcy osób.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO