Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Gminy otrzymały pieniądze na naprawę dróg

środa, 18 sierpnia 2021 13:33 / Autor: Natalia Pindral
Gminy otrzymały pieniądze na naprawę dróg
Gminy otrzymały pieniądze na naprawę dróg
Natalia Pindral
Natalia Pindral

Ponad 8,5 miliona złotych trafi do pięciu świętokrzyskich gmin, które najbardziej ucierpiały podczas panujących w czerwcu br. klęsk żywiołowych. Umowy zostały podpisane w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.

Kwota pozwoli na usunięcie skutków klęsk żywiołowych oraz na realizację 18 zadań. Dzięki temu zostanie wyremontowanych m.in. 15 kilometrów dróg gminnych, dwa mosty w ciągach drogowych oraz dwa kilometry rowów odwadniających.

Środki zostały przeznaczone z rezerwy celowej budżetu państwa.

­– Klęski żywiołowe to nieszczęście. Cieszę się, że jest dzisiaj tutaj tylko pięć samorządów. Minister spraw wewnętrznych w bardzo wyjątkowych sytuacjach przychylił się do waszych wniosków – mówi Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski.

– Ta kwota wydaje się niewielka, ale mam nadzieję, że i tym razem będziemy mogli służyć państwu pomocą. Martwi mnie to, że niektóre miejsca wciąż są narażone, ale mam nadzieję, że takie sytuacje będą występować jak najrzadziej – dodaje Zbigniew Koniusz.

Większość gmin regularnie odnawia zniszczenia powstałe na skutek złych warunków atmosferycznych.

– Już czwarty raz naprawiamy te drogi, ponieważ z każdą ulewą czy deszczem nasza praca jest niszczona. Otrzymane pieniądze pomogą nam w należyty sposób je naprawić. Mam nadzieję, że tym razem drogi wytrzymają podczas niesprzyjających warunków – mówi Stanisław Porada, burmistrz miasta i gminy Działoszyce.

– Po raz kolejny dotykają nas klęski żywiołowe w postaci dużych opadów i mocnych wiatrów.  Kwota blisko 1,3 milionów złotych pomoże wyremontować odcinki dróg w trzech miejscowościach, które zostały bardzo poszkodowane. Bardzo dziękujemy za pomoc i na pewno bardzo na tym skorzystamy – mówi Adam Bodzioch, burmistrz Kazimierzy Wielkiej.

Pieniądze otrzymały również gminy Skalbmierz, Czarnocin oraz Złota.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO