Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Ostrzelał mieszkanie sąsiadki. Stanie przed sądem

czwartek, 14 stycznia 2021 11:51 / Autor: Aleksandra Rękas
Ostrzelał mieszkanie sąsiadki. Stanie przed sądem
Ostrzelał mieszkanie sąsiadki. Stanie przed sądem
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W ręce policjantów z Radoszyc wpadł 63-latek, który we wtorek (12 stycznia) groził pozbawieniem życia jednej z mieszkanek powiatu koneckiego. Oprócz tego mężczyzna strzelał z broni w kierunku jej mieszkania.

Dwa dni temu mieszkanka gminy Radoszyce zgłosiła się do mundurowych z niepokojącą informacją - powiadomiła, że sąsiad groził jej pozbawieniem życia.

- Wszystko zaczęło się w godzinach popołudniowych, gdy kobieta wyszła na spacer z psami. W pewnym momencie na jej drodze pojawił się sąsiad, którego zachowanie wskazywało na to, że jest pod wpływem alkoholu. Mężczyzna był agresywny i zaczął odgrażać się 55-latce, że ją zastrzeli. Gdy kobieta wróciła do swojego mieszkania, usłyszała strzały oraz dźwięk tłuczonego szkła – informuje Sylwia Sobczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Jak się okazało, agresor strzelał z broni w mieszkanie 55-latki. Na miejscu zjawili się funkcjonariusze i natychmiast go zatrzymali. W mieszkaniu 63-latka znaleźli ponadto dwie jednostki broni - w tym tak zwaną „samoróbkę", na którą nie posiadał pozwolenia.

Oprócz broni do depozytu trafiło też 35 sztuk amunicji. 63-latek w chwili zatrzymania miał półtora promila alkoholu w organizmie. Usłyszał już zarzuty, grozi mu osiem lat więzienia.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO