Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Kielce kształcą generałów policji

czwartek, 22 lipca 2021 13:30 / Autor: Wojciech Dudkowski
Kielce kształcą generałów policji
fot. Komenda Główna Policji
Kielce kształcą generałów policji
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Aż czterech z siedmiu nowych nadinspektorów, mianowanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę podczas tegorocznych Centralnych Obchodów Święta Policji, ukończyło Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach (wcześniej Akademię Świętokrzyską). Dwóch z nich pracowało także na kierowniczych stanowiskach w świętokrzyskich jednostkach policji.

- Bardzo cieszymy się z nominacji dla naszych absolwentów. W naszej ofercie mamy takie kierunki jak bezpieczeństwo narodowe i kryminologię stosowaną. Cieszą się one dużym zainteresowaniem, jest po kliku kandydatów na jedno miejsce. Przygotowują do pracy w różnych służbach, między innymi w policji. Tam pracują fachowcy, którzy pracowali wcześniej w policji bądź w wojsku. A młodzież lubi te kierunki – mówi Piotr Burda, rzecznik Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

 W tym roku na bezpieczeństwo wewnętrzne zapisało się 221 kandydatów na 80 dostępnych miejsc, natomiast na kryminologię aż 365 osób na 90 miejsc.

Nowomianowani przez Prezydenta RP generałowie pełnią funkcje Komendantów Wojewódzkich Policji.

Nadinspektor Roman Rabsztyn, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach ukończył studia magisterskie na Wydziale Zarządzania i Administracji Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Nadinspektor Artur Bielecki, Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie również jest absolwentem Wydziału Administracji i Zarządzania Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego. Pełnił służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Busku Zdroju, był zastępcą dowódcy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Kielcach, Komendantem Miejskim Policji w Kielcach oraz I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.

Nadinspektor Rafał Kochańczyk, Komendant Wojewódzki Policji  w Katowicach w 2015 r. uzyskał stopień doktora nauk społecznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Był zastępcą i Komendantem Wojewódzkim Policji w Kielcach.

Nadinspektor Dariusz Wesołowski, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu jest absolwentem Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Warto dodać, że aktualny Komendant Główny  Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk, jego pierwszy zastępca nadinspektor Dariusz Augustyniak oraz Komendant Stołeczny nadinspektor Paweł Dzierżak pełnili wcześniej funkcję Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach. Akademię Świętokrzyską im. Jana Kochanowskiego ukończył natomiast również nadinspektor Michał Ledzion, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO