Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Kolejny krok do obwodnicy Starachowic

piątek, 11 czerwca 2021 15:41 / Autor: Michał Łosiak
Kolejny krok do obwodnicy Starachowic
Kolejny krok do obwodnicy Starachowic
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z wykonawcą dokumentacji dla obwodnicy Starachowic. To kolejna inwestycja realizowana w ramach rządowego programu budowy stu obwodnic. Dokumentację, za ponad 6,5 miliona złotych, zrealizuje firma Mosty Katowice.

Wykonawca opracuje warianty przebiegu obwodnicy i Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe. Będzie miał na to 37 miesięcy od podpisania umowy.

– Przygotuje również materiały potrzebne do przetargu na realizację inwestycji w systemie Projektuj i buduj oraz zajmie się udzielaniem odpowiedzi na pytania wykonawców w czasie tego postępowania – mówi Małgorzata Pawelec-Buras z GDDKiA.

Celem budowy obwodnicy Starachowic jest zwiększenie płynności ruchu na drodze krajowej numer 42. i odciążenie ruchu drogowego w Starachowicach.

– Inwestycja poprawi komfort życia mieszkańców, przyczyni się do zmniejszenia emisji spalin i hałasu. Nastąpi poprawa dostępności ważnych ośrodków miejskich i obszarów istotnych dla rozwoju regionu, w tym Specjalnej Strefy Ekonomicznej.  Obwodnica ułatwi też podróżowanie pomiędzy Skarżyskiem-Kamienną a Ostrowcem Świętokrzyskim. Będzie stanowiła nowy ciąg drogi krajowej nr 42 wraz z realizowaną obwodnicą Wąchocka, co poprawi skomunikowanie drogi ekspresowej S7 z drogą krajową nr 9 – dodaje Małgorzata Pawelec-Buras.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO