Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Lepsza ochrona przeciwpowodziowa Ostrowca opóźniona

środa, 13 stycznia 2021 17:43 / Autor: Michał Łosiak
Lepsza ochrona przeciwpowodziowa Ostrowca opóźniona
Lepsza ochrona przeciwpowodziowa Ostrowca opóźniona
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Opóźniają się prace nad inwestycją zwiększającą bezpieczeństwo przeciwpowodziowe powiatu ostrowieckiego. Wszystko przez długotrwałe procedury. Konstrukcja ma pomóc w kontrolowaniu poziomu wody na rzece Modła.

Budowa zaczęła się już w październiku ubiegłego roku. – Rozpoczęto wówczas roboty budowlane: wytyczono obiekty  w terenie oraz wycięto drzewa w miejscach planowanych  przegród nr 1 i nr 2 –  mówi Urszula Tomoń, rzecznik prasowy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Teraz Wody Polskie czekają na pozwolenie wodnoprawne. Wniosek złożono już w lipcu. Kluczowe będzie również podpisanie umowy o wsparcie unijne.

– Inwestycja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa powodziowego Ostrowca Świętokrzyskiego i gminy Bodzechów, przejęcie i zretencjonowanie odpływów wywołanych deszczami nawalnymi, poprawę zdolności przepustowej Modły i dopływu spod Mychowa oraz podwyższenie lewego wału rzeki Modły – informuje Urszula Tomoń.

Wartość projektu to ponad 20,5 miliona złotych. – Miał on być wykonany w latach 2020-2021. Ze względu na przedłużającą się procedurę wydania pozwolenia realizacja inwestycji przesunęła się o rok – dodaje rzecznik RZGW w Warszawie.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO