Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Trwa Tydzień Spisowy. Nasze województwo radzi sobie coraz lepiej

czwartek, 10 czerwca 2021 13:42 / Autor: Michał Łosiak
Trwa Tydzień Spisowy. Nasze województwo radzi sobie coraz lepiej
Trwa Tydzień Spisowy. Nasze województwo radzi sobie coraz lepiej
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Województwo świętokrzyskie jest na jedenastym miejscu w Polsce pod względem mieszkańców, którzy wzięli udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Kto tego nie zrobił, może przekazać swoje dane w Urzędzie Statystycznym w Kielcach, podczas trwającego Tygodnia Spisowego.

Czerwiec to już trzeci miesiąc spisu. W całej Polsce spisało się już prawie 11 milionów mieszkańców, co daje 28 procent ludności. W województwie świętokrzyskim jest to 27 procent osób, które spisały się w większości przez internet.

– Są tu też osoby spisane przez rachmistrzów i poprzez infolinię. Warto podkreślić, że mamy gminy, które wyróżniają się w aktywności. W gminie Kije przez internet spisało się ponad 30 procent mieszkańców. Warto wyróżnić także Kielce, czy gminę Morawica i Sędziszów – tłumaczy Agnieszka Piotrowska-Piątek, dyrektor Urzędu Statystycznego w Kielcach.

Obecnie trwa Tydzień Spisowy, który zakończy się już w piątek.

– Ciągle zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w samospisie, ponieważ jego miłym motywatorem jest specjalna loteria. Od poniedziałku w Urzędzie Statystycznym w Kielcach oraz w większości gmin regionu prowadzimy zaś Tydzień Spisowy. Można się tam samodzielnie spisać, korzystając z naszych komputerów i internetu, a także poprosić pracownika o pomoc – dodaje dyrektor Urzędu Statystycznego.

Każda osoba, która odwiedzi Urząd Statystyczny w Kielcach oraz wybrane Urzędy Gminy otrzyma kuferek pełen… krówek.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO