Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Nowa kadencja Sejmu. Czego spodziewają się świętokrzyscy posłowie?

wtorek, 12 listopada 2019 12:04 / Autor: Michał Łosiak
Nowa kadencja Sejmu. Czego spodziewają się świętokrzyscy posłowie?
Fot. sejm.gov.pl
Nowa kadencja Sejmu. Czego spodziewają się świętokrzyscy posłowie?
Fot. sejm.gov.pl
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Trwa pierwsze posiedzenie Sejmu IX kadencji. W jego trakcie zaprzysiężeni zostaną posłowie wybrani w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Wśród nich jest 16-osobowa grupa parlamentarzystów Ziemi Świętokrzyskiej.

Jak widzą swoją rolę w nowym parlamencie? Jakie, według nich, są priorytety przyszłego Sejmu? Co chcą zrobić dla województwa świętokrzyskiego? Zapytaliśmy o to.

Agata Wojtyszek, Prawo i Sprawiedliwość:

PrzysiegaWojewoda

Mam nadzieję, że w trakcie tej kadencji zrobimy dużo dla Rzeczypospolitej, ale również dla regionu świętokrzyskiego.  Borykamy się z odpływem ludzi młodych i jest to dla nas wyzwanie: stworzyć im dobre warunki do życia. Pierwsze kroki już poczyniliśmy, chociażby poprzez powstanie laboratorium Głównego Urzędu Miar, co pozwoli na rozwój naukowy województwa. To oczywiście nie wszystko, ale w takim kierunku powinniśmy patrzeć. Warto zwrócić uwagę także na infrastrukturę drogową, bo tego oczekują nasi mieszkańcy. Ufam, że podobnie jak w minionej kadencji tak i w tej zagospodarujemy duże środki dla tego obszaru. Nie możemy zapominać również o seniorach oraz o rolnictwie, które w Świętokrzyskiem rozwija się bardzo prężnie.

Bartłomiej Dorywalski, Prawo i Sprawiedliwość:

Przysiegawice

Mam nadzieję, że tę kadencję będzie cechowała konstruktywna praca na rzecz województwa świętokrzyskiego. Zakres działań jest bardzo duży. Będę starał się interweniować, składać interpelacje, ale również wspierać dobre inicjatywy począwszy od infrastruktury po kwestie prawne. Wierzę, że będą to owocne cztery lata. Liczę na możliwość wpływu na rozwiązania systemowe. Chciałbym pracować w Komisji Zdrowia i Komisji Finansów Publicznych. W służbie zdrowia widzę wiele spraw dotyczących m.in. przyznawania środków na ten obszar. Uważam, że poszczególne placówki powinny być bardziej związane Mapą Potrzeb Zdrowotnych. Problemów jest jednak cała masa.

Marzena Okła-Drewnowicz, Koalicja Obywatelska:

Spodziewam się, że to będzie dla mnie kolejna pracowita kadencja. Chciałabym, aby ocena wyborców po czterech latach była wobec mnie jak najwyższa. Moim priorytetem, tak jak do tej pory, będzie cały obszar polityki społecznej. Leży to blisko moich zainteresowań i mojego serca. Jeśli chodzi o kwestie regionalne, nie sposób nie zwrócić uwagi na infrastrukturę i służbę zdrowia. Mam wrażenie, że te sfery podupadły w ostatnim czasie bardzo mocno. Mam wiele sygnałów potwierdzających moją opinię.

Czesław Siekierski, Polskie Stronnictwo Ludowe:

Chciałbym, żeby dyskusja przekraczająca wszelkie granice przyzwoitości, jaką obserwowaliśmy podczas kampanii wyborczej, już się skończyła i żebyśmy zaczęli solidnie pracować. Jest szereg problemów, które musimy rozwiązać, bo tego oczekują Polacy. W tym kontekście pragnę wpisać się w merytoryczną pracę w różnych obszarach, począwszy od spraw związanych ze służbą zdrowia. Oprócz tego ważną kwestią będzie wzmocnienie samorządów, które zostały obciążone kosztami reformy edukacyjnej. Jeśli chodzi o nasz region musimy zwrócić uwagę na skalę środków, jaka trafia z budżetu centralnego do poszczególnych województw, bo otrzymujemy ich znacznie mniej.

(Fot. FB)

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO