Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Nowe otwarcie w Mesko. Strajk zostanie odwołany

poniedziałek, 12 lipca 2021 10:49 / Autor: Michał Łosiak
Nowe otwarcie w Mesko. Strajk zostanie odwołany
Nowe otwarcie w Mesko. Strajk zostanie odwołany
Michał Łosiak
Michał Łosiak

–  W tym tygodniu zapadnie decyzja o odwołaniu strajku – mówi Radiu eM Kielce Stanisław Głowacki, szef  zakładowej „Solidarności” w Mesko. Wszystko w związku z powołaniem nowego zarządu w skarżyskiej firmie i jego pierwszych decyzjach.

Przypomnijmy, że od 10 marca w Mesko trwa strajk włoski, czyli załoga pracuje, ale drobiazgowo przestrzegając przepisów prawa pracy i zasad BHP. W międzyczasie zmienił się zarząd skarżyskiej firmy zbrojeniowej. Pełniącą obowiązki prezesa została dotychczasowa szefowa MPK – Elżbieta Śreniawska.

Nowe władze podjęły decyzję dotyczące zawarcia ugody ze zwolnionymi pracownikami i ich powrocie do pracy, co było jednym z postulatów „Solidarności”. 

– Jesteśmy po spotkaniu z panią prezes. Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu zapadnie decyzja o odwołaniu strajku i pogotowia strajkowego – zapewnia Stanisław Głowacki.

Szef zakładowej „Solidarności” podkreśla, że liczy na zmiany w związku z powołaniem nowego zarządu.

– Zobaczymy jak to będzie wyglądać, ale trzeba dać szansę pani prezes. Mam nadzieję, że nastąpi uspokojenie nastrojów i zacznie się normalna praca. Pani prezes ma doświadczenie menadżerskie, więc jest nadzieja, że będzie dobrze. Ocenimy to za rok – dodaje.

Elżbieta Śreniawska jest obecnie pełniącą obowiązki prezesa Mesko. Oficjalnie prezesem zostanie z  dniem odbycia Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia spółki zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za 2020 rok. To zaplanowane jest na koniec lipca.

Tag: Mesko strajk
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO