Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Objęty kwarantanną wybrał się na… przejażdżkę motocyklem

poniedziałek, 04 maja 2020 12:14 / Autor: Aleksandra Rękas
Objęty kwarantanną wybrał się na… przejażdżkę motocyklem
Objęty kwarantanną wybrał się na… przejażdżkę motocyklem
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Policjanci codziennie sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną stosują się do nakazu przebywania w określonym miejscu oraz czy nie potrzebują pomocy. Niestety, zdarzają się też osoby, które świadomie łamią zasady izolacji – przykładem takiego zachowania jest 25-latek z powiatu kazimierskiego.

W sobotę mundurowi pojechali do miejsca zamieszkania młodego mężczyzny, aby sprawdzić czy ten stosuje się do zasad kwarantanny. Na miejscu próbowali skontaktować się z 25-latkiem telefonicznie - bezskutecznie. Po chwili zauważyli jak obok radiowozu przejeżdża motocykl, którego kierujący na widok radiowozu… zdecydowanie przyspieszył.

Jeden z funkcjonariuszy powziął uzasadnione podejrzenie, że za kierownicą pojazdu siedzi mężczyzna objęty kwarantanną. Po chwili 25-latek zostawił swój pojazd na łące w pobliżu posesji i powrócił na teren swojej nieruchomości - tłumaczył się, że nie przestrzegał kwarantanny ponieważ… miał już tego dosyć.

Okazało się, że motocykl, którym się poruszał mężczyzna nie był zarejestrowany i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Natomiast kierowca ma do 2021 zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych. Teraz 25-latek odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Mundurowi przypominają, że za nieprzestrzeganie odpowiednich nakazów i zakazów związanych z izolacją można dostać grzywnę – nawet do pięciuset złotych. Ponadto policjanci przekazują informacje o nieprzestrzeganiu zasad kwarantanny do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który może nałożyć karę do trzydziestu tysięcy złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO