Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Obwodnica Opatowa coraz bliżej. Rusza długo oczekiwana inwestycja

czwartek, 17 czerwca 2021 21:58 / Autor: Michał Łosiak
Obwodnica Opatowa coraz bliżej. Rusza długo oczekiwana inwestycja
Fot. GDDKiA
Obwodnica Opatowa coraz bliżej. Rusza długo oczekiwana inwestycja
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Uczyniony został kolejny krok do powstania obwodnicy Opatowa: jest już umowa na zaprojektowanie i budowę inwestycji na drodze S74. Nową drogą będziemy mogli pojechać na początku 2025 roku.

Obwodnica będzie miała długość 12 kilometrów i zostanie realizowana w systemie „Projektuj i buduj” przez konsorcjum firm Mostostal Warszawa i Acciona Construccion. Koszt inwestycji to ponad 400 milionów złotych. Prace potrwają 36 miesięcy.

– Podpisana dzisiaj umowa jest już dwudziestą piątą w tym roku. Dzięki temu do fazy realizacji przeszło 25 projektów dróg o łącznej długości prawie 322 kilometrów i wartości dziewięciu miliardów złotych - powiedział Tomasz Żuchowski, p.o. generalnego dyrektora dróg krajowych i autostrad. 

Przez Opatów przebiegają obecnie dwie ważne trasy krajowe o dużym natężeniu ruchu. Są to DK74 od Sulejowa, przez Kielce do Kraśnika oraz DK9 od Radomia, przez Ostrowiec Świętokrzyski do Rzeszowa. W historycznym centrum miasta obie te drogi biegną jednym śladem, wąską ulicą, między ciasną zabudową, w związku z czym Opatów jest zakorkowany w godzinach szczytu. W ciągu doby przez miasto przejeżdża kilkanaście tysięcy pojazdów, a co trzeci z nich to pojazd ciężki.    

Tag: Opatów
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO