Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Pieniądze dla innowacyjnych edukatorów

wtorek, 19 lutego 2019 09:01 / Autor: Michał Łosiak
Pieniądze dla innowacyjnych edukatorów
Pieniądze dla innowacyjnych edukatorów
Michał Łosiak
Michał Łosiak

„Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe” – to nazwa projektu, do którego drugi nabór ruszył 18 lutego. Ma on za zadanie promowanie innowacyjnego podejścia do zwiększenia skali kształcenia w miejscu pracy.

– Współczesna edukacja odgrywa bardzo istotną rolę w rozwoju gospodarki. Głównym założeniem tego projektu jest spowodowanie, aby co najmniej 40 procent godzin praktycznej nauki zawodu odbywało się w przedsiębiorstwach. Taki wymóg stawiamy przed instytucjami, które będą ten projekt realizować. Chcemy, aby uczeń miał bezpośredni kontakt z rzeczywistością, która w przyszłości stanie się jego zawodową codziennością – Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

W pierwszym naborze łączna wartość grantów wyniosła 8,5 miliona złotych, zaś do realizacji zostało wybranych siedem Modeli Kształcenia Praktycznego. W 46 przedsiębiorstwach, w których odbywa się minimum 40 procent godzin kształcenia praktycznego, naukę odbywa 383 uczniów.

Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego poinformowała, że drugi nabór zakończy się 10 kwietnia. Na tę część projektu zaplanowano 5,5 miliona złotych. O środki mogą się ubiegać organy prowadzące placówki szkolne, Centra Kształcenia Praktycznego, Centra Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, jednostki samorządu terytorialnego, inne organy prowadzące szkoły, organizacje pozarządowe, organizacje pracodawców, agencje/centra przedsiębiorców, instytucje otoczenia biznesu. – Środki mogą zostać przekazane jako wsparcie w trzech wymiarach: po pierwsze dla szkół na wdrożenie kształcenia praktycznego u swoich uczniów, po drugie dla przedsiębiorców, którzy będą mogli otrzymać do 50 tysięcy złotych na przygotowanie pedagogiczne instruktorów oraz usługi doradcze w zakresie organizacji kształcenia w miejscu pracy i przygotowanie stanowisk pracy. Trzeci wymiar to wsparcie dla samych uczniów, którzy będą mieli pokrywane koszty ubezpieczenia i badań wstępnych, koszty podróży i noclegów, a także kursów specjalistycznych – dodała Renata Janik.

(oprac.na.podst.: komunikat Urzędu Marszałkowskiego)

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO