Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Czy czeka nas kolejna fala upałów?

poniedziałek, 26 lipca 2021 09:55 / Autor: Adrianna Linertowicz
Czy czeka nas kolejna fala upałów?
Czy czeka nas kolejna fala upałów?
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

W najbliższych dniach możemy spodziewać się kapryśnej pogody. Z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że upałom mogą towarzyszyć przelotne burze. Najgroźniej może być na wschodzie Polski. Dla naszego regionu wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami i deszczem i drugiego stopnia przed upałami.

Obecnie nad krajem przechodzą dwa fronty atmosferyczne, które mogą przynosić miejscowe opady deszczu i burze. Synoptycy oszacowali, że w poniedziałek i wtorek szansa na pojawienie się deszczowej pogody wynosi 80 procent. Lokalnie mogą także występować burze. Prędkość maksymalna wiatru wyniesie do 14 km/h.

Towarzyszyć będą nam również upały, przed którymi ostrzegają meteorolodzy. Alerty drugiego stopnia obowiązują województwo świętokrzyskie, z pominięciem zachodnich powiatów. W najcieplejszym momencie dnia, temperatura może sięgnąć nawet 31 stopni Celsjusza. Podobnie będzie w ciągu najbliższego tygodnia, bo słupki rtęci mogą wskazywać miejscami 30 stopni Celsjusza. Noce przyniosą ochłodzenie. Temperatura spadnie do 15-18 stopni Celsjusza.

Obecnie wilgotność powietrza w naszym regionie utrzymuje się na poziomie około 80 procent. Warunki biometeorologiczne są niekorzystne.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO