Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Pogorszył się stan zdrowia pięciomiesięcznej Igusi. Rodzice błagają o pomoc!

czwartek, 16 grudnia 2021 11:30 / Autor: Weronika Kępa
Pogorszył się stan zdrowia pięciomiesięcznej Igusi. Rodzice błagają o pomoc!
Źródło: siepomaga.pl
Pogorszył się stan zdrowia pięciomiesięcznej Igusi. Rodzice błagają o pomoc!
Źródło: siepomaga.pl
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Chora na SMA pięciomiesięczna Igusia z Opatowa wciąż walczy o życie. Szansą jest lek za ponad 9 mln zł. Niestety, zbiórka postępuje bardzo wolno…

Zgodnie z ostatnimi informacjami przekazanymi przez rodziców dziewczynki na stronie siepomaga.pl, Igusia miała przeprowadzone badanie sprawdzające poziom dwutlenku węgla we krwi.

„Dziś już wiemy, że w nocy oddech Igi jest dużo gorszy, niż w dzień. Musimy się przygotować, że kolejne badanie pokaże pogorszenie także w tym zakresie... Choroba postępuje mimo refundowanego leczenia i rehabilitacji, rozpatrywana jest opcja podłączenia Igusi do respiratora! Bardzo byśmy chcieli utrzymać ją jak najdłużej wyłącznie na własnym oddechu, ale SMA ma swoje plany...”, czytamy na stronie zbiórki.

Choć środki wpłacane na rzecz Igusi stale rosną, w sumie zebrano dopiero milion dwieście tysięcy złotych. Lek, który mógłby uratować jej życie kosztuje jednak ponad 9 milionów. Czasu, by zgromadzić całą kwotę jest coraz mniej.

„Za każdym razem, kiedy myślimy, że jest lepiej, zderzamy się z brutalną rzeczywistością! Przecież Iga robi postępy, więcej się rusza, jest sprawniejsza. Niestety, oddech słabnie, a przecież to on jest najważniejszy...  Mamy też kolejny problem – Igusia coraz gorzej przełyka. Biorąc pod uwagę, że pojawiły się pierwsze ząbki i dużo się ślini, zakrztuszenia śliną to już nasza codzienność. (…)Robimy wszystko, by utrzymać ją w jak najlepszym stanie do czasu podania terapii genowej, ale prawda jest taka, że czasu mamy niewiele... Bardzo prosimy o pomoc, by ziemski czas naszej córeczki nie skończył się zbyt szybko”.

Zbiórkę można wesprzeć pod linkiem: https://www.siepomaga.pl/igunia

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO