Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Policjanci przechwycili papierosy bez akcyzy

poniedziałek, 12 lutego 2018 07:58 / Autor: Piotr Wójcik
Policjanci przechwycili papierosy bez akcyzy
Policjanci przechwycili papierosy bez akcyzy
Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z funkcjonariuszami z sandomierskiej komendy ujawnili ponad 2500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy u 53-latka z rejonu Podkarpacia. Kwota na którą mężczyzna naraził Skarb Państwa na straty szacuje się na blisko 60 000 złotych.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach od jakiegoś czasu podejrzewali, że mieszkaniec województwa podkarpackiego może trudnić się nielegalnym obrotem wyrobów tytoniowych na terenie powiatu sandomierskiego. Przypuszczenia policjantów szybko się potwierdziły. Policjanci z komendy w Kielcach, wspólnie z kolegami z sandomierskiej jednostki, zatrzymali 53-latka w rejonie Sandomierza. W trakcie czynności okazało się, że jest on dobrze znany policjantom. Dalsze działania funkcjonariuszy doprowadziły śledczych na jedną z posesji w powiecie tarnobrzeskim, gdzie policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 2500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kwota, na którą 53-latek naraził Skarb Państwa na straty szacuje się na blisko 60 000 złotych.

Policjanci sprawdzają, do kogo miały trafić zabezpieczone papierosy i w jaki sposób 53-latek wszedł w ich posiadanie. Zatrzymany trafił do policyjnej celi. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Kielce

Oprac.: Piotr Wójcik

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO