Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Polski Ład - urzędnicy odpowiedzą na wątpliwości

środa, 12 stycznia 2022 12:00 / Autor: Magdalena Nowak
Polski Ład - urzędnicy odpowiedzą na wątpliwości
Polski Ład - urzędnicy odpowiedzą na wątpliwości
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

W urzędach skarbowych uruchomiono specjalne dyżury dla osób, które mają wątpliwości związane z Polskim Ładem. Pracownicy udzielają informacji dotyczących nowych rozwiązań podatkowych.

Jedną z najważniejszych zmian podatkowych, jest podniesienie kwoty wolnej do 30 tys. zł oraz progu dochodowego do 120 tys. Jednocześnie znika ulga umożliwiająca odliczanie od podatku części składki zdrowotnej, wynoszącej 9 procent. Ma to zrekompensować tzw. ulga dla klasy średniej, czyli osób zarabiających miesięcznie od 5 tys. 701 zł do 11 tys. 141 zł brutto.

– Na naszej stronie podatki.gov.pl w zakładce „umów wizytę w urzędzie skarbowym” została dodana nowa grupa spraw „podatki w Polskim Ładzie”. Tam z listy można wybrać sprawę, o którą chcielibyśmy zapytać. Klienci mogą się umawiać od godziny 8.00 do 19.00, w tym od 8 do 15.30 w pełnym zakresie działania urzędu, a od 15.30 do 19.00 w sprawach dotyczących Polskiego Ładu. Umówić można się także telefonicznie  – mówi Anna Jasnosz, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Kielcach.

– Do tej pory najwięcej pytań dotyczyło ulgi dla klasy średniej, lecz to dopiero początek konsultacji, w ciągu najbliższych dni będziemy mieć więcej informacji. Obecnie trwa również duża akcja szkoleniowo-informacyjna - livechaty dla księgowych na stronie ministerstwa finansów. Każda chętna osoba może się zalogować i w takiej rozmowie uczestniczyć. Specjaliści sukcesywnie odpowiadają na pytania – dodaje rzecznik.

Osoby zainteresowane zmianami podatkowymi mogą korzystać również z pomocy konsultantów Krajowej Informacji Skarbowej, dzwoniąc na infolinię 22 330 03 03 lub 801 055 055.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO