Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Porozumienie o Polskim Ładzie. Renata Janik: Chcemy dać poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom

wtorek, 18 maja 2021 15:12 / Autor: Michał Łosiak
Porozumienie o Polskim Ładzie. Renata Janik: Chcemy dać poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom
Porozumienie o Polskim Ładzie. Renata Janik: Chcemy dać poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom
Michał Łosiak
Michał Łosiak

W sobotę poznaliśmy propozycje władz dotyczące tzw. Nowego Ładu. Dzisiaj przedstawiciele Porozumienia Jarosława Gowina z naszego regionu przedstawili rozwiązania dotyczące mieszkalnictwa, rynku pracy i gospodarki.

Przypomnijmy, że Polski Ład to plan inwestycji i reform mających pomóc wyjść z pandemii. Niektóre z założeń to propozycje Porozumienia Jarosława Gowina, które jest częścią Zjednoczonej Prawicy. Wśród rozwiązań znalazło się m.in. utworzenie sieci lokalnych samorządowych deweloperów oraz bon mieszkaniowy.

–  Wiemy o tym, że w przypadku budowy domu i zakupie mieszkania potrzebny jest wkład własny. Negocjowaliśmy więc bon mieszkaniowy, który sprawi, że zapomnimy o tym, iż w Polsce mamy problemy z mieszkaniami. Będzie on dla wszystkich. Nie zapominamy o singlach, osobach, które mają nieliczne rodziny oraz o wykluczonych. Bony będą w wysokosci do stu tysięcy złotych. Mam nadzieję, że dzięki temu nasi mieszkańcy będą cieszyć się z własnych czterech kątów – mówi Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Przedstawiciele Porozumienia mówili również o kwestii zagospodarowania przestrzennego, a także o wspieraniu zatrudnienia, poprzez m.in. przeniesienie niektórych kompetencji Urzędów Pracy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Mają również powstać „Pracownie Przyszłości”, czyli ośrodki edukacyjne, oferujące specjalne zajęcia rozwijające talenty w zakresie nauk przyrodniczych, matematyki i technologii.

Politycy przedstawili też plan ułatwienia inwestycji budowlanych w Polsce i stworzenia lepszych warunków dla biznesu. Jedną z najważniejszych propozycji jest zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych.

ArekSlipikowski

– To chyba najbardziej oczekiwana zmiana. Wprowadzimy ją już 1 stycznia 2022 roku. Skorzysta z niej ponad 18 milionów naszych rodaków – tłumaczy Arkadiusz Ślipikowski, radny Porozumienia Jarosława Gowina.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO