Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Prawie setka ewakuowanych pasażerów pociągu w Psarach

sobota, 16 stycznia 2021 18:34 / Autor: Adrianna Linertowicz
Prawie setka ewakuowanych pasażerów pociągu w Psarach
Prawie setka ewakuowanych pasażerów pociągu w Psarach
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Włoszczowscy strażacy mieli dzisiaj wyjątkowo pracowity dzień. W sobotę, 16 stycznia, około godziny 9 rano, otrzymali informację o tym, że potrzebna jest ich pomoc w miejscowości Psary (gmina Secemin). Jak się okazało, zepsuł się pociąg osobowy relacji Warszawa-Zakopane i trzeba było pomóc pasażerom przenieść się do drugiego składu.

Pociąg zatrzymał się niedaleko Włoszczowy. Na miejsce udało się siedem zastępów straży (trzy zawodowej, cztery ochotniczej). W przesiadce prawie setce pasażerów pomagało łącznie trzydziestu strażaków. Akcja trwała ponad dwie godziny.

Na miejscu zdarzenia stały obok siebie dwa pociągi – uszkodzony w relacji Warszawa Wschodnia-Zakopane oraz relacji Warszawa-Kraków. Nie było peronów, ani ramp, w związku z czym podróżujący mogli mieć kłopoty z przedostaniem się do drugiego składu samodzielnie. Nie sprzyjały również warunki pogodowe – poruszanie się utrudniał zalegający śnieg i śliska nawierzchnia. Rozstawiono ogrzewany namiot na wypadek, gdyby ktoś potrzebował pomocy.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO