Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Trwa akcja #sadziMy. Każdy chętny otrzyma sadzonkę

czwartek, 30 września 2021 14:17 / Autor: Aleksandra Rękas
Trwa akcja #sadziMy. Każdy chętny otrzyma sadzonkę
Nadleśnictwo Daleszyce
Trwa akcja #sadziMy. Każdy chętny otrzyma sadzonkę
Nadleśnictwo Daleszyce
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Dziś i jutro, we wszystkich nadleśnictwach w Polsce odbywa się wyjątkowa akcja. Każdy może otrzymać sadzonkę, a do rozdania jest aż milion młodych drzewek. W wydarzenie włącza się para prezydencka.

Akcja sadziMy ma zasadniczy cel – przypomnieć nam o konieczności ochrony przyrody. Warto pamiętać, że dzięki lasom nasze powietrze jest czystsze, ludzie pozyskują cenny surowiec, a i dom znajduje tysiące gatunków zwierząt.

– Lasów w Polsce stale przybywa, zajmują już jedną trzecią powierzchni kraju. Akcję #sadziMY organizujemy po to, żeby jednoczyć nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować - podkreśla Józef Kubica, p.o. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych

W akcję włączyło się również Nadleśnictwo Kielce.

- Chcemy przypominać jak ważne są drzewa -  mają funkcję wodochronną i glebochronną, produkują tlen. Im więcej drzew sadzimy, tym bardziej wszyscy na tym zyskujemy – podkreśla Anna Wojkowska-Klata z Nadleśnictwa Kielce.

Jak dodaje, sadzonki rozdawane w ramach akcji cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

- Mieliśmy do rozdania tysiąc czterysta sadzonek sosny i dębu. Zostało nam około 50 sadzonek, widać więc że odzew jest ogromny. Chcemy, by te sadzonki drzewek pokazały nam jak dbać o przyrodę -  zaznacza.

Drzewka są rozdawane przed biurem Nadleśnictwa Kielce, przy ulicy Hubalczyków 15. Można je odebrać dziś i jutro, między godziną 10, a 15. Akcja sadziMy spotkała się także z ogromnym odzewem w Nadleśnictwie Daleszyce.

- Wydajemy bezpłatne sadzonki mieszkańcom naszej okolicy. Zapraszamy dziś i jutro, między godziną 10, a 14 do Gospodarstwa Nasienno-Szkółkarskiego w Sukowie. Mamy dęby, buki i sosny, codziennie wydajemy około czterystu sadzonek – wylicza Paweł Kosin z Nadleśnictwa Daleszyce.

Jutro, czyli pierwszego października udział w sadzeniu drzew weźmie para prezydencka. W Nadleśnictwie Piotrków, wspólnie z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami i pracownikami Lasów Państwowych zasadzą sosny, buki i jarzęby.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO