Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Sandomierz zmieni się w sobotę w miasto zdrowia. NFZ zaprasza na wielki piknik

czwartek, 22 lipca 2021 13:35 / Autor: Magdalena Nowak
Sandomierz zmieni się w sobotę w miasto zdrowia. NFZ zaprasza na wielki piknik
Sandomierz zmieni się w sobotę w miasto zdrowia. NFZ zaprasza na wielki piknik
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

W najbliższą sobotę, 24 lipca, Świętokrzyski Odział Wojewódzki NFZ zaprasza  do Sandomierza na duży, profilaktyczno-zdrowotny piknik.  W godz. 11 – 17 na Bulwarze im. Marszałka Józefa Piłsudskiego stanie mobilne stanowisko Funduszu, a sam bulwar zmieni się w miasteczko zdrowia.

Celem wydarzenia jest zachęcenie do badań profilaktycznych, w tym do programu Profilaktyka 40 Plus. – Przez epidemię koronawirusa zaniedbaliśmy swoje zdrowie. Nie chodziliśmy do lekarza, nie robiliśmy badań, stres, zła dieta, brak ruchu – to wszystko powoduje, że w naszym organizmie zaczynają dziać się złe rzeczy. Często choroby nie dają objawów od razu, więc powinniśmy kontrolować stan swojego zdrowia, żeby nie było za późno. Dlatego też zapraszamy w najbliższą sobotę do Sandomierza na duże wydarzenie profilaktyczno-zdrowotne – mówi Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ.

– W jego ramach będzie można między innymi: uzupełnić ankietę programu Profilaktyka 40 Plus i uzyskać pomoc przy zapisie do programu, zważyć się i dokonać analizy składu ciała, porozmawiać z dietetykiem, zmierzyć ciśnienie krwi, oznaczyć poziom cukru, uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), potwierdzić Profil Zaufany oraz zapoznać się z portalem diety.nfz.gov.pl i programem 8 Tygodni do Zdrowia – wymienia Beata Szczepanek.

Na miejscu będzie również cytobus i mammobus.  Z badań cytologicznych bez rejestracji będą mogły skorzystać panie w wieku 25-59 lat, a mammograficznych – 50-69 lat.

O profilaktyce będzie można porozmawiać z dr Leszkiem Smorągiem, kierownikiem Zakładu Profilaktyki Świętokrzyskiego Centrum Onkologii oraz z paniami z sandomierskiego stowarzyszenia „Amazonki”. Do dyspozycji pacjentów będzie pielęgniarka diabetologiczna oraz pielęgniarki z Zakładu Profilaktyki Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

W ramach eventu dodatkową atrakcją będzie nordic walking prowadzony przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking.

 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO