Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

ŚCO wznawia przyjęcia na oddział Radioterapii I

wtorek, 26 stycznia 2021 07:57 / Autor: Magdalena Nowak
ŚCO wznawia przyjęcia na oddział Radioterapii I
ŚCO wznawia przyjęcia na oddział Radioterapii I
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Oddział Radioterapii I Świętokrzyskiego Centrum Onkologii wznawia przyjęcia do leczenia stacjonarnego, oddział paliatywny nadal pozostaje zamknięty.

Po tygodniowej przerwie, spowodowanej potwierdzonymi zakażeniami koronawirusem wśród pacjentów i personelu oddziału Radioterapii I oddział wraca do normalnego trybu pracy. Do 31 stycznia pozostanie zamknięty oddział medycyny paliatywnej z powodu choroby lekarzy.

„W trybie normalnym funkcjonuje poradnia medycyny paliatywnej oraz pozostałe poradnie, kliniki, działy i zakłady Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Od 7 stycznia zakażenie koronawirusem potwierdzono łącznie u 13 osób (8 pracowników oraz 5 pacjentów) z oddziału medycyny paliatywnej oraz u 20 pacjentów i 6 pracowników oddziału Radioterapii I. W pomieszczeniach obydwu oddziałów i poradni została przeprowadzona dezynfekcja, wdrożono procedury bezpieczeństwa epidemiologicznego – zgodnie z zaleceniami Zespołu Kontroli Zakażeń ŚCO, powiadomione zostały służby sanitarne. Zakażeni pracownicy zostali skierowani na izolację domową” – informuje lecznica.

Pacjenci z dodatnim wynikiem testu zostali przekazani do szpitali dedykowanych do leczenia chorych na Covid-19, a część do izolacji domowej.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO