Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

SOR na Czarnowie będzie funkcjonował. Lekarze nie odejdą z pracy

czwartek, 23 września 2021 15:26 / Autor: Magdalena Nowak
SOR na Czarnowie będzie funkcjonował. Lekarze nie odejdą z pracy
SOR na Czarnowie będzie funkcjonował. Lekarze nie odejdą z pracy
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

SOR na Czarnowie będzie funkcjonował. Lekarze, którzy złożyli wypowiedzenia umów, nie odejdą z pracy – poinformował Bartosz Stemplewski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

– Nie może być tak, że do naszego szpitala kierowane są trzy czy cztery karetki, a dwa kilometry dalej w tym samym czasie Izba Przyjęć świeci pustkami. Nie może być tak, że osiem tysięcy osób trafia do nas, a w porównywalnym okresie do innych szpitali kilkadziesiąt osób. Szpital nie jest z gumy i SOR nie jest z gumy. Praca w pewnym momencie stała się niemożliwa. Wierzę, że ta sprawa zakończy się pozytywnie. Ze swojej strony w imieniu zespołu chce zapewnić, że SOR nadal będzie funkcjonował, a personel jest gotowy do pracy – mówi Bartosz Stemplewski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Lekarze pracujący na SOR-ze spotkali się również z wojewodą świętokrzyskim. – Służba zdrowia to naczynia połączone i musimy być wszyscy, jako medycy, solidarni. Nie może być sytuacji, że są równi i równiejsi. SOR-ów jest kilka, jednak SOR Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego jest  na tyle istotny, że zbiegają się tu ścieżki trudnych przypadków, których inne SOR-y nie potrafią zaopatrzyć z uwagi np. na brak odpowiednich oddziałów. Lekarze mają prawo być zmęczeni, rzeczą obiektywną jest również to, że medyków brakuje na rynku pracy  – mówi wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

– Trudności będą się powtarzać i po to jesteśmy, aby pomagać tam, gdzie jesteśmy. Obciążymy pracą w równym stopniu wszystkie szpitale. Przejdziemy od sprawdzań deklaratywności pisemnej do kontroli, które postawią kropkę nad i. Są miejsca, gdzie pracuje się na 90 czy sto procent na SOR, a są miejsca, gdzie obłożenie na izbie przyjęć wynosi kilka procent – dodaje wojewoda.

Szpitale w całej Polsce borykają się z problemami kadrowymi. Pomimo, że sytuacja z SOR  na Czarnowie została rozwiązania to  lecznica cały czas poszukuje: chirurgów naczyniowych lub lekarzy w trakcie specjalizacji w tej dziedzinie medycyny, kardiologów oraz lekarzy w trakcie specjalizacji,  specjalistów anestezjologii i intensywnej terapii,  chirurgów ogólnych, chirurgów dziecięcych i lekarzy w trakcie specjalizacji w tych dziedzinach medycyny.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO