Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Spotkaj się z Wikingiem w... Bobrzy

piątek, 30 sierpnia 2019 11:01 / Autor: Weronika Grela
Spotkaj się z Wikingiem w... Bobrzy
Spotkaj się z Wikingiem w... Bobrzy
Weronika Grela
Weronika Grela

Przed nami XVI Piknik Historyczno – Edukacyjny Wikingowie i Słowianie. Zaplanowano go na drugi weekend września na terenie zabytkowego Zakładu Wielkopiecowego w Bobrzy.

Piknik organizuje 7 i 8 września Klub Historyczny „Hird”.  – W programie będą takie atrakcje, jak turniej wojów i turniej łuczniczy. W sobotni wieczór odbędzie się wielka bitwa, a po niej obrzęd pogrzebu słowiańskiego i to jest bardzo ciekawa rzecz,. W niedzielę zaplanowaliśmy finały turnieju łuczniczego, walk, nie zabraknie również turnieju sprawnościowego dla wojów i dam - mówi Michał Bednarski z Klubu Historycznego "Hird".

Wydarzenie organizowane jest po raz szesnasty. – Przez piętnaście lat pikniki miały różną rangę: skromne, przed liceum im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. ale i takie, gdy ściągnęliśmy prawdziwą łódź Wikingów i pływała ona po zalewie kieleckim. Trzeba przyznać, że wzrasta również liczba rekonstruktorów i jesteśmy już znani w tym środowisku oraz akceptowani, a ludzie lubią kończyć sezon odtwórczy właśnie u nas – dodaje Bednarski.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stroni internetowej khhird.com

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO