Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Sprawca wypadku w Bilczy usłyszał zarzuty

środa, 20 sierpnia 2025 17:35 / Autor: Aleksandra Rękas
Sprawca wypadku w Bilczy usłyszał zarzuty
Sprawca wypadku w Bilczy usłyszał zarzuty
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Mersin Z., sprawca tragicznego wypadku w Bilczy, usłyszał dziś (20 sierpnia) zarzuty. Mężczyzna doprowadził do zderzenia z motocyklistą, kierujący jednośladem zginął. Teraz 18-latkowi grozi nawet 20 lat więzienia.

Przypomnijmy, że po niedzielnym (17 sierpnia) wypadku, sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Następnego dnia, 18-letni Mersin Z., w towarzystwie adwokata zgłosił się do kieleckiej komendy i został zatrzymany.

– Dziś, w Prokuraturze Rejonowej Kielce-Zachód w Kielcach prokurator przedstawił 18-letniemu Mersinowi Z. zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym z ucieczką z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy ofierze wypadku. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Mersin Z. przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia – informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Kielcach wniosek o tymczasowy areszt, śledczy czekają na decyzję sądu. Mężczyźnie grozi od 5 do nawet 20 lat więzienia.

Wesprzyj nas!
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO