Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Straciła ponad dwanaście tysięcy złotych. Sprawę zgłosiła policji

poniedziałek, 30 maja 2022 21:15 / Autor: Michał Łosiak
Straciła ponad dwanaście tysięcy złotych. Sprawę zgłosiła policji
Straciła ponad dwanaście tysięcy złotych. Sprawę zgłosiła policji
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Spore pieniądze straciła 30-latka z Ostrowca Świętokrzyskiego. Wszystko przez zainstalowaną u siebie w telefonie aplikację sprzedażową.

W sobotę (28 maja) do ostrowieckiej komendy zgłosiła się 30-letnia mieszkanka miasta. Kobieta poinformowała mundurowych, że padła ofiarą przestępstwa.

Z relacji zgłaszającej wynikło, że ktoś w nocy z piątku na sobotę włamał się na jej konto bankowe, a następnie zaciągnął pożyczkę w kwocie blisko 18,7 tysiąca złotych. Zaniepokojona przychodzącymi nad ranem z banku wiadomościami sms, natychmiast skontaktowała się z pracownikiem infolinii celem wyjaśnienia sytuacji – informuje podkom. Ewelina Wrzesień z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

- W trakcie rozmowy 30-latka dowiedziała się, że ktoś zaciągnął na nią w banku kredyt i wypłacił już ponad 12 tysięcy złotych. Zgłaszająca natychmiast zablokowała konto i resztę niewypłaconych środków. Kolejno ostrowczanka oświadczyła, że do włamania na jej konto prawdopodobnie doszło w momencie instalacji przez nią aplikacji sprzedażowej. W czasie wypełniania formalności podała ona tam numer swojej karty bankomatowej oraz jej datę ważności - dodaje policjantka.

Policja apeluje o ostrożność.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO