Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Świętokrzyskie Anioły Dobroci rozdane

poniedziałek, 11 października 2021 13:40 / Autor: Magdalena Nowak
Świętokrzyskie Anioły Dobroci rozdane
Świętokrzyskie Anioły Dobroci rozdane
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Monika Wzorek z Fundacji „Dajemy Wybór” oraz Świetlica Franciszkańska w Skarżysku- Kamiennej to laureaci tegorocznej edycji plebiscytu „Świętokrzyski Anioł Dobroci”. Zwycięzcy zostali wybrani spośród 10 zgłoszeń w kategoriach indywidualnej i zespołowej.

Ideą plebiscytu "Świętokrzyski Anioł Dobroci" jest skupienie uwagi na ogromie pracy wykonywanej przez ludzi w różnych instytucjach pomocy i integracji społecznej, organizacjach pozarządowych niosących pomoc człowiekowi w najtrudniejszych chwilach życia, a także promowanie i wyróżnienie tych osób i inicjatyw. Nagrody przyznawane są w dwóch kategoriach: indywidualnej i zespołowej.

Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które ze szczególnym zaangażowaniem i poświęceniem niosą pomoc innym, będącym w trudnej sytuacji życiowej. W drugiej nagradzane są jednostki organizacyjne pomocy i integracji społecznej, stowarzyszenia oraz organizacje pozarządowe prowadzące działalność w zakresie pomocy społecznej, które tworzą i realizują innowacyjne projekty.

– Ideą konkursu jest promowanie inicjatyw, a także wyróżnianie osób, które na co dzień działają społecznie, pomagają osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym. Chodzi o wsparcie osób z niepełnosprawnościami, ludzi którzy nie radzą sobie w życiu ale też bezdomnych. To jest ważne aby doceniać tych, którzy widzą potrzebujących – mówi Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Senator Krzysztof Słoń podkreśla, że konkurs to nagroda dla osób i instytucji, którym nie jest obojętne dobro innych. – Anioł dobroci bez względu na to czy jest nominowany czy jest laureatem, to wielka wartość w naszym społeczeństwie. Często te osoby są niezauważane i nienagradzane, a dzięki im nasze życie jest cieplejsze – mówi senator Słoń.

Monika Wzorek z Fundacji „Dajemy Wybór” została laureatką w kategorii indywidualnej. – Nie spodziewałam się tak ogromnego wyróżnienia, jest to duże zaskoczenie. Działamy całkowicie charytatywnie. Organizujemy różnego rodzaju wydarzenia, zbiórki czy pogadanki na tematy profilaktyki zdrowotnej – mówi laureatka.

Natomiast w kategorii zespołowej wyróżniona została Świetlica Franciszkańska prowadzona przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Dolna Kamienna w Skarżysk- Kamiennej. Instytucja obejmuje opieką grupę 20 dzieci i młodzieży. – Od 12 lat ta działalność rozwija się i z całą pewnością stwierdzam, że jest bardzo potrzebna. Nagroda jest dla nas z jednej strony dużym zaskoczeniem, ale to też bardzo duży dar, że ludzie dostrzegają potrzebę pomocy innym – mówi Janusz Siwicki, gwardian ojców Franciszkanów w Skarżysku-Kamiennej.

Po wręczeniu statuetek i nagród uczestnicy gali wysłuchali koncertu Oskara Jasińskiego z zespołem.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO