Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Szkoła Rodzenia w Szpitalu na Czarnowie wznawia działalność

czwartek, 14 stycznia 2021 11:27 / Autor: Magdalena Nowak
Szkoła Rodzenia w Szpitalu na Czarnowie wznawia działalność
Szkoła Rodzenia w Szpitalu na Czarnowie wznawia działalność
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Po blisko dziesięciu miesiącach, szkoła rodzenia prowadzona przez położne pracujące w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach wznawia zajęcia dla przyszłych rodziców.

Jak informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik szpitala na Czarnowie, pierwsze spotkanie planowane jest na szóstego lutego. – Szkoła rodzenia nie działa od marca minionego roku.  Próbowaliśmy ją reaktywować, ale ze względu na sytuację epidemiologiczną, po jednym spotkaniu zajęcia zostały ponownie zawieszone – podkreśla rzecznik. Jak dodaje, zajęcia - z uwagi na utrzymującą się trudną sytuację epidemiologiczną - będą odbywać się w niewielkich grupach i tylko w soboty.

Przyszli rodzice będą mogli uzyskać w szkole rodzenia zarówno teoretyczną, jak i praktyczną wiedzę na temat m.in. ciąży, porodu, połogu, karmienia piersią, opieki nad noworodkiem. W spotkaniach biorą udział nie tylko przyszłe mamy, ale też ojcowie.

Chętni do udziału w zajęciach muszą wcześniej skontaktować się z odpowiedzialną za pracę szkoły rodzenia położną, Renatą Derlacz – tel.: 509 784 201.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO