Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Szlachetna Paczka uruchamia infolinię wsparcia dla seniorów

środa, 01 kwietnia 2020 16:14 / Autor: Weronika Kępa
Szlachetna Paczka uruchamia infolinię wsparcia dla seniorów
Szlachetna Paczka uruchamia infolinię wsparcia dla seniorów
Weronika Kępa
Weronika Kępa

„Jedni próbują pandemię ryzykancko lekceważyć, inni popadają w lęk, jeszcze inni chowają się do własnej dziupli wyposażonej w piwo i seriale telewizyjne. Każda z tych postaw jest zrozumiała (…). Ale w tej sytuacji tym ważniejsze jest, czy potrafimy nie tylko zajmować się sobą, ale także dać wsparcie tym, których cierpienie jest ciche i niechętnie przez nas zauważane” czytamy w Raporcie o Samotności Szlachetnej Paczki.  

Wolontariusze Szlachetnej Paczki od ponad dwóch tygodni pomagają potrzebującym w zakupach, realizacji recept i sprawach urzędowych. Dzwonią do seniorów i poświęcają im czas. Docierają do osób, które z różnych względów nie są objęte pomocą miast i instytucji. Teraz postanowili uruchomić infolinię wsparcia dla osób starszych, które w obliczu pandemii koronawirusa walczą ze spotęgowaną samotnością.  

“Dobre słowa –  telefon dla seniorów” działa codziennie w godzinach 10-12 i 17-19 pod numerem: 12 333 70 88. Telefon odbiera specjalista - doświadczony psycholog lub terapeuta.

Na stronie Szlachetnej Paczki czytamy „Dobre słowa” mają zagościć tam, gdzie są seniorzy. W szpitalach, ale też w domach opieki, na klatkach schodowych, czy w sklepach, dlatego zachęcamy, aby opowiedzieć o infolinii znajomym, poinformować sąsiadów. Niech starsi i samotni wiedzą, że ktoś na nich czeka. Każdy, kto wesprze akcję finansowo, pomaga tym, dla których powstała.”

Samotność to prawdziwy koszmar. Ale by ją zwyciężyć wystarczy drugi człowiek. Możesz pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Więcej na www.szlachetnapaczka.pl.  

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO