Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Szlachetna Paczka wciąż poszukuje wolontariuszy! Brakuje około 200 osób…

czwartek, 14 października 2021 10:24 / Autor: Weronika Kępa
Szlachetna Paczka wciąż poszukuje wolontariuszy! Brakuje około 200 osób…
fot. Press Time by Anna Pożoga
Szlachetna Paczka wciąż poszukuje wolontariuszy! Brakuje około 200 osób…
fot. Press Time by Anna Pożoga
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Dają nadzieję na lepsze jutro, wspierają w walce o przyszłość, pokazują, że można inaczej – mowa o wolontariuszach Szlachetnej Paczki, którzy każdego roku obejmują swoją opieką osoby ubogie, samotne i chore w całej Polsce. Niestety, wciąż dramatycznie brakuje im rąk do pracy.

W samym województwie świętokrzyskim potrzeba jeszcze około dwustu nowych wolontariuszy, w Kielcach – około czterdziestu. Szlachetna Paczka zachęca do włączenia się w akcję.

– Można do nas dołączyć do końca października. Co prawda my już odwiedzamy rodziny, ale bez pomocy nie damy rady zobaczyć się z nimi wszystkimi, dlatego zachęcam – dołączcie do Szlachetnej Paczki w województwie świętokrzyskim – mówi Konrad Jóźwik, specjalista ds. promocji Szlachetnej Paczki w województwie świętokrzyskim.

By zostać wolontariuszem wystarczy mieć ukończone szesnaście lat. – Jeśli chodzi o czas, który trzeba poświęcić, to każdy daje swoje sto procent. Są osoby, które mogą odwiedzić wiele rodzin i takie, które zapukają tylko do jednej, w zależności od obowiązków jakie mają w swoim prywatnym życiu. Każda pomoc jest potrzebna i każda się liczy, bo daje nam możliwość dotarcia do większej liczby rodzin – zaznacza Jóźwik.

Nowi wolontariusze nie muszą mieć żadnego doświadczenia, jednak zanim zaczną odwiedzać rodziny, przechodzą specjalne szkolenie.

– Działamy w duchu mądrej pomocy czyli staramy się pomagać osobom, które chcą zmieniać swoje życie na lepsze i nie poddają się. Wolontariusz zostaje przeszkolony w taki sposób, żeby rozumiał ideę Szlachetnej Paczki i mądrej pomocy, a także wiedział jak zachować się u rodziny – tłumaczy nasz rozmówca.

Do Szlachetnej Paczki może dołączyć każdy, kto chciałby zacząć zmieniać rzeczywistość. Wystarczy wejść na stronę internetową https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/wolontariat-kielce/ i wypełnić krótki formularz.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO