Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Szukali telefonu, znaleźli naboje

wtorek, 26 stycznia 2021 14:48 / Autor: Aleksandra Rękas
Szukali telefonu, znaleźli naboje
Szukali telefonu, znaleźli naboje
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Nawet osiem lat więzienia grozi 58-letniemu mieszkańcowi Skarżyska-Kamiennej. Mężczyzna trafił za kratki po tym, jak policjanci znaleźli u niego w kilkanaście sztuk amunicji.

W poniedziałek do skarżyskiej komendy policji zgłosił się 82-letni mężczyzna. Senior zawiadomił, że na początku października ubiegłego roku utracił telefon komórkowy warty 400 złotych oraz wiertarko-wkrętarkę. O związek z kradzieżą podejrzewał pewnego 58-latka, który mógł zabrać rzeczy podczas remontu mieszkania.

- Policjanci ustalili, że podejrzewany mężczyzna miał w przeszłości kłopoty z prawem, złożyli także wizytę w miejscu jego zamieszkania. Podczas przeszukania, stróże prawa znaleźli w paczce po papierosach 14 sztuk amunicji kalibru 9 milimetrów. Gospodarz trafił za kratki, dziś został przesłuchany – informuje Jarosław Gwóźdź z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej.

Mężczyzna tłumaczył, że naboje znalazł wiele lat temu i …trzymał na pamiątkę. Zaprzeczył, aby miał cokolwiek wspólnego z kradzieżą telefonu i wkrętarki. Rodzaj amunicji określi policyjny specjalista - za posiadanie bez zezwolenia broni lub amunicji grozi osiem lat więzienia.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO