Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

UJK popularną uczelnią w Polsce

piątek, 01 grudnia 2017 10:29 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
UJK popularną uczelnią w Polsce
UJK popularną uczelnią w Polsce
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach zajmuje jedenaste miejsce na liście najpopularniejszych uczelni w Polsce.  Ranking ten przygotowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

- To kolejny, już trzeci rok, kiedy nasza uczelnia pojawia się w grupie najbardziej popularnych uczelni w kraju. O jedno miejsce na UJK ubiegało się 4,1 kandydatów, co daje nam 11 miejsce spośród wszystkich krajowych uczelni i trzecie miejsce wśród uniwersytetów państwowych - informuje Piotr Burda, rzecznik UJK.

Rektor uczelni, prof. Jacek Semaniak, przyznaje,  że nie jest zaskoczony takim wynikiem. - Nie jest to dla mnie zaskakujące ponieważ  wykonaliśmy naprawdę ogromną pracę związaną z  przeobrażeniem uczelni. Zrobiliśmy bardzo dużo, by stworzyć nowe jakości w zakresie oferowanych kierunków studiów czy studiów doktoranckich. W całej Polsce praktycznie wszyscy wiedzą, że tych kierunków studiów przybyło w naszym Uniwersytecie. W ciągu ostatnich dwunastu lat praktycznie podwoiliśmy naszą ofertę. Pojawiły się też takie kierunki, których reklamować nie trzeba, między innymi:  kierunek lekarski, prawo,  dietetyka czy psychologia - powiedział rektor.

W tym roku naukę w UJK rozpoczęło 3653 nowych studentów. Największym zainteresowaniem cieszył się kierunek  lekarski. Warto dodać, że z roku na rok kielecką uczelnię wybiera coraz więcej obcokrajowców. Obecnie na UJK kształci się pół tysiąca osób z zagranicy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO