Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Upamiętnią powstańczą bitwę. Wyjątkowa uroczystość w Złotnikach

piątek, 14 stycznia 2022 11:20 / Autor: Michał Łosiak
Upamiętnią powstańczą bitwę. Wyjątkowa uroczystość w Złotnikach
Upamiętnią powstańczą bitwę. Wyjątkowa uroczystość w Złotnikach
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Uroczysta Msza Świąta, odsłonięcie pamiątkowej tablicy i wyjątkowy pokaz rekonstrukcyjny – tak będą wyglądały obchody 159. rocznicy Powstania Styczniowego w Złotnikach. Organizatorzy przypomną o powstańczej bitwie, która miała miejsce w tej miejscowości.

Złotniki to wieść położona w powiecie jędrzejowskim, w gminie Małogoszcz. To własnie tam, 24 stycznia 1864 roku powstańcy styczniowi starli się z przeciwnikiem.

W niedzielę, 16 stycznia odbędą się w Złotnikach specjalne uroczystości. O godzinie 11 w kościele Wszystkich Świętych rys historyczny bitwy przedstawi Mariusz Bazylewicz. O godzinie 11 odprawiona zostanie Msza Święta w intencji bohaterów Powstania Styczniowego z oprawą historyczną, którą zapewni Klub Historyczny działający przy Domu Kultury w Małogoszczu pod koordynacją kwatermistrza Grzegorza Szymańskiego.

O godzinie 12. 30 nastąpi uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej walki z 24 stycznia 1864 roku. Wszystko z inicjatywy Marka Godlewskiego, który jest jednocześnie organizatorem wydarzenia. Uroczystości zakończy wyjątkowy pokaz rekonstrukcyjny.

Złotniki

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO