Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

W biurach podróży ruch. Pandemia nie odstrasza klientów

poniedziałek, 17 maja 2021 16:35 / Autor: Magdalena Nowak
W biurach podróży ruch. Pandemia nie odstrasza klientów
W biurach podróży ruch. Pandemia nie odstrasza klientów
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Pomimo pandemii wiele osób jest zainteresowanych wyjazdami zagranicznymi. Brak szczepienia nie jest przeszkodą w podróżowaniu.  Wiele biur podróży oferuje w cenie wycieczki lub za dopłatą testy na obecność koronawirusa, w niektórych krajach nawet one nie są wymagane.

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno dotknęła branże turystyczną i hotelarską. Przedstawiciele biur podróży są jednak dobrej myśli, jak twierdzą – zainteresowanie jest spore.

– Od około dwóch tygodni obserwujemy wzmożone zainteresowanie wśród klientów planujących wakacje. Widać poprawę. Obecnie mamy dwie grupy osób – niektórzy są bardzo dobrze zorientowani w sytuacji epidemicznej, wiedzą, w jakich krajach obowiązują jakie wymogi i do tego dostosowują swoje plany. Drudzy – dowiadują się o takie szczegóły już u nas – mówi Wojciech Tomaszkiewicz z biura turystycznego Abex.

– Sytuacja jest bardzo dynamiczna, te wymogi zmieniają się, ale raczej na lepsze, więc klienci nie obawiają się planowania wakacji. Duże biura dopłacają do testów na koronawirusa, więc w wielu przypadkach szczepienie nie jest potrzebne. Ceny są różne, niektóre kierunki są nieco tańsze, żeby zachęcić podróżujących, niektóre utrzymują ceny, ponieważ wiedzą, że znajdą się chętni do wyjazdu  – dodaje.

Zainteresowanie wyjazdami zagranicznymi potwierdzają również inne biura turystyczne.

– Nie możemy narzekać na brak chętnych. Klienci wybierają często Grecję, Hiszpanię oraz Turcję. Obecnie ceny wyjazdów „last minute” są niskie, jednak im bliżej czerwca, tym bardziej będą rosły. Nie trzeba być zaszczepionym, żeby gdziekolwiek lecieć, wystarczy zrobić test. W wielu przypadkach szczepienie zwalnia jednak z jego wykonywania. Są kierunki, gdzie żadna z tych opcji nie jest wymagana, chodzi na przykład o Albanię i Macedonię – mówi pan Grzegorz z biura wakcje.pl Kielce. – Oferujemy również testy dla swoich klientów w atrakcyjnych cenach. Te PCR są w cenie 99 zł, a antygenowe po 59 zł – dodaje.

– Króluje Turcja, Tunezja, Grecja i Hiszpania, natomiast jeśli chodzi o bardziej odległe kierunki - Meksyk i Dominikana. Ceny są nieco wyższe, jeśli chodzi o Turcję. Jeśli ktoś czeka na oferty „last minute”, z nimi może być w tym roku gorzej, będą na pewno droższe – mówi przedstawiciel firmy Omnia Bus.

Obecnie wszyscy, którzy wracają z wyjazdów zagranicznych do Polski muszą poddać się obowiązkowej kwarantannie, zwalnia z niej wykonanie testu na obecność koronawirusa.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO