Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

W piątek dowiemy się, kto otrzyma "Świętokrzyską Victorię"

wtorek, 22 czerwca 2021 14:22 / Autor: Beata Kwieczko
W piątek dowiemy się, kto otrzyma "Świętokrzyską Victorię"
W piątek dowiemy się, kto otrzyma "Świętokrzyską Victorię"
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

W najbliższy piątek poznamy laureatów nagrody "Świętokrzyska Victoria", przyznawanej przez zarząd województwa świętokrzyskiego. Statuetki zostaną wręczone w trzech kategoriach: osobowość, samorządność oraz przedsiębiorczość.

Nagroda "Świętokrzyska Victoria" została ustanowiona przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego w 2009 roku. Jej ideą jest promowanie najbardziej aktywnych świętokrzyskich samorządów, przedsiębiorstw i osób działających na rzecz swoich środowisk. Celem nagrody jest również wspieranie prorozwojowych inicjatyw osób fizycznych i prawnych działających na terenie naszego regionu oraz promocja dobrych praktyk w zakresie zarządzania i kreowania rozwoju regionu.

Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: samorządność - dla gmin i powiatów, osobowość - dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, społeczników, regionalistów i przedsiębiorczość. W tegorocznej edycji zostały wprowadzone dodatkowe kryteria w kategoriach przedsiębiorczość oraz samorządność dotyczące działań prowadzonych w walce z Covid-19.

W kategorii osobowość nominowani są aktywny działacz społeczny związany z powiatem skarżyskim Mieczysław Bąk, starosta kielecki Mirosław Gębski, wieloletni rektor UJK i prezes Głównego Urzędu Miar prof. Jacek Semaniak, przedsiębiorca z ziemi staszowskiej Tadeusz Wrześniak oraz prezes Klubu "HDK Sędziszów" Władysław Zimny.

W kategorii samorządność nominowani zostali miasto i gmina Chmielnik, miasto i gmina Kielce, gmina Masłów, gmina Mirzec i miasto i gmina Starachowice.

W kategorii przedsiębiorczość nominowani zostali Jednostka Innowacyjno-Wdrożeniowa "INWEX" sp. z o.o. z Kielc, MASTER-SPORT ze Skarżyska-Kamiennej, PHU ASPOLMAX Przetwórstwo Mięsa Andrzej Stępień z powiatu koneckiego, STARPOL II Sp. z o.o. ze Starachowic oraz Wytwórcza Spółdzielnia Pracy "SPOŁEM".

Kapituła nagrody już wyłoniła laureatów. Poznamy ich podczas uroczystej gali, która odbędzie się 25 czerwca o godzinie 18 w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO