Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Wnioski o dopłaty już od marca. Rusza także program "Krowa Plus"

środa, 26 lutego 2020 16:11 / Autor: Michał Łosiak
Wnioski o dopłaty już od marca. Rusza także program "Krowa Plus"
Fot. Piotr Michalec
Wnioski o dopłaty już od marca. Rusza także program "Krowa Plus"
Fot. Piotr Michalec
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już od 15 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie przyjmowanie e-wniosków o dopłaty bezpośrednie. Rolnicy mogą jednak już od początku miesiąca złożyć specjalne oświadczenie zastępujące wniosek.

ARiMR wyznaczył na 1 marca początek naboru oświadczeń potwierdzających brak zmian w 2020 roku w odniesieniu do wniosku złożonego w roku poprzednim. Będą to mogli zrobić rolnicy, którzy zadeklarowali w 2019 roku powierzchnię gruntów ornych mniejszą niż 10 hektarów i chcą ubiegać się o te same płatności co w 2019 roku.  – Termin składania oświadczeń zazębia się z terminem składania e-wniosków po to, żeby zachęcić rolników, by nie bali się formy elektronicznej. Rozszerzyliśmy także katalog gruntów, na które beneficjenci muszą mieć umowę użyczenia na jednostki samorządu terytorialnego i państwowe osoby prawne – mówi Ewa Plech, kierownik Biura Działań Społecznych i Środowiskowych.

Standardowy, pełny e-wniosek Plus możemy złożyć już od 15 marca. – Mamy nowy program popularnie zwany „Świnia Plus” i „Krowa Plus”, czyli dobrostan zwierząt. Jest on skierowany do rolników, którzy podejmą się dodatkowych wymagań wobec krów i świń. Będziemy kładli nacisk na zwiększoną powierzchnię w gospodarstwie i wypas krów – dodaje Ewa Plech. W zeszłym roku wniosek o płatności obszarowe złożyło około 83 tysiące rolników.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO