Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Województwo straci 16 milionów? Zdecyduje Sąd Najwyższy

poniedziałek, 06 września 2021 10:51 / Autor: Michał Łosiak
Województwo straci 16 milionów? Zdecyduje Sąd Najwyższy
Województwo straci 16 milionów? Zdecyduje Sąd Najwyższy
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Mamy ciąg dalszy sprawy gigantycznego odszkodowania, które może zapłacić samorząd województwa świętokrzyskiego wykonawcy obwodnicy Końskich. Chodzi o 16 milionów złotych. Ostateczną decyzję podejmie Sąd Najwyższy.

Przypomnijmy, że obwodnica Końskich została oddana do użytku w 2013 roku. Inwestycja kosztowała 133 miliony złotych. Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich wycenił wykonane prace o dwa miliony złotych mniej.

Wówczas powstał spór z wykonawcą i sprawa trafiła do sądu. Choć pierwsze dwie instancje przyznały rację samorządowi, to jednak nie zakończyło to sprawy.

–Trafiła ona do ponownego rozpatrzenia i ostatecznie sąd wydał kuriozalny wyrok. Zasądzono 11 milionów złotych odszkodowania i pięć milionów złotych odsetek. Poleciłem powołanie zespołu, w którego skład weszli prawnicy i urzędnicy. Dzięki Prokuratorowi Generalnemu ostateczna decyzja leży w rękach Sądu Najwyższego. Ufam, że zwycięży sprawiedliwość – mówi poseł Mariusz Gosek, wcześniej członek Zarządu Województwa odpowiedzialny za drogi w regionie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO