Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Właściciele świętokrzyskich stoków będą protestować

wtorek, 12 stycznia 2021 12:45 / Autor: Mateusz Kaczmarczyk
Właściciele świętokrzyskich stoków będą protestować
Sabat Krajno
Właściciele świętokrzyskich stoków będą protestować
Mateusz Kaczmarczyk
Mateusz Kaczmarczyk

„Chcemy na stok” to nazwa facebookowej akcji, która ma przekonać rząd do zniesienia zakazu korzystania ze stoków narciarskich i innych obiektów turystyki zimowej. Wydarzenie wsparło ponad 40 stoków w całym kraju, w tym w województwie świętokrzyskim.

Jak mówi Daniel Kozioł, manager Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno, decyzja o zamknięciu stoków w najlepszym okresie narciarskim skończy się całkowitym zabiciem tej branży w Polsce.

– Dwa miesiące poza sezonem, które „zaoferował” nam rząd oraz pseudo-pomoc, z której wielu z nas nawet nie mogło skorzystać to stanowczo za mało, aby się utrzymać. Tą akcją chcemy zwrócić na siebie uwagę i pokazać, że stoki narciarskie nie są zagrożeniem dla zdrowia. Narciarze mają kominiarki i rękawiczki, a zachowanie odległości wynika ze specyfiki sportu. Wszystkie stoki mają też punkty dezynfekcji. Naprawdę nie rozumiemy, czym zasłużyliśmy sobie na miano największych sprzymierzeńców pandemii – mówi.

Akcję ratowania punktów turystycznych łączą hashtagi „Chcemy na deskę”, „Chcemy na narty” oraz najważniejszy „Chcemy na stok”. Do wydarzenia zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Stacji Narciarskich i Turystyki przyłączyło się już 14 tysięcy wspierających.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO