Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Zarząd porozmawia ze związkowcami. Przełom w starachowickim MAN-ie?

wtorek, 20 kwietnia 2021 10:52 / Autor: Michał Łosiak
Zarząd porozmawia ze związkowcami. Przełom w starachowickim MAN-ie?
Zarząd porozmawia ze związkowcami. Przełom w starachowickim MAN-ie?
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Czy czeka nas przełom dotyczący sytuacji w starachowickim zakładzie MAN BUS? Jak dowiedziało się Radio eM Kielce, na dziś zaplanowano spotkanie przedstawicieli władz przedsiębiorstwa ze związkami zawodowymi.

Przypomnijmy, że 7 kwietnia związkowcy ze starachowickiego MAN BUS rozpoczęli protest, żądając podniesienia płacy zasadniczej o 200 złotych oraz poziom inflacji, a także włączenie premii miesięcznej do stawki osobistego zaszeregowania. Akcję protestacyjną zapoczątkowano oplakatowaniem zakładu i jego oflagowaniem. W kolejnym dniu odbył się „głośny” prostet. W ubiegłym tygodniu związkowcy z zakładowej „Solidarności” napisali nawet list do centrali MAN-a w Monachium, cały czas skarżąc się na brak odzewu ze strony zarządu.

Dziś pojawiła się szansa na zmianę sytuacji. Jak dowiedziało się Radio eM Kielce, zaplanowano specjalne spotkanie.

– Ma ono dotyczyć naszych postulatów. Wnioskowaliśmy o takie spotkanie od dawna i teraz zarząd przychylił się do naszych próśb. Chcielibyśmy przełomu, bo taka sytuacja nie może trwać długo. Czujemy napięcie wśród pracowników i chcemy się dogadać – tłumaczy Jan Seweryn, przewodniczący zakładowej „Solidarności”.

Początek spotkania o godzinie 15.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO