Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Hundsdorferofwie wydadzą oświadczenie. Prezes Korony spotka się z prezydentem Wentą

poniedziałek, 29 czerwca 2020 16:52 / Autor: Damian Wysocki
Hundsdorferofwie wydadzą oświadczenie. Prezes Korony spotka się z prezydentem Wentą
Hundsdorferofwie wydadzą oświadczenie. Prezes Korony spotka się z prezydentem Wentą
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, rodzina Hundsdorferów, większościowych właścicieli Korony Kielce, wyda w tym tygodniu oświadczenie dotyczące ich dalszego zaangażowania w sprawy "żółto-czerwonego" klubu.

W ostatnich miesiącach można było odnieść wrażenie, że niemiecka rodzina, posiadająca 72-procent akcji kieleckiego klubu, ma mocno obojętny stosunek do drużyny.

W poniedziałek rano informowaliśmy, że kibice kieleckiego klubu zainicjowali w mediach społecznościowych akcję, która została oznaczona hasztagiem #WoistDirk, czyli "gdzie jest Dirk". O to jak wygląda sytuacja i kontakt z większościowymi właścicielami, zapytaliśmy Krzysztofa Zająca, prezesa Korony.

– Rozmawiamy z nimi od kilku dni, dosyć intensywnie. W najbliższym czasie powinni określić swoje stanowisko w najważniejszych sprawach – mówił Krzysztof Zając.

Jak udało nam się ustalić, kolejna część rozmów między zarządem a większościowymi właścicielami odbyła się w poniedziałek. W najbliższych dniach, najpóźniej do czwartku, rodzina Hundsdorferów ma wydać specjalne oświadczenie. Co ciekawe, tego dnia Krzysztof Zając spotka się z prezydentem Bogdanem Wentą.

– Ideą prezydenta Kielc, a także mniejszościowego akcjonariusza, jest rozmawiać z zarządem na temat aktualnej sytuacji klubu oraz jego przyszłości. Temu ma być poświęcone to spotkanie – mówi Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc, cytowany przez portal CKsport.pl.

Zapewne obie strony ustalą termin kolejnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. Sprawą, która od wielu miesięcy pozostaje bez rozstrzygnięcia jest podniesienie kapitału zakładowego spółki. Zapewne teraz ten temat zostanie ponownie poruszony, bo od niego może zależeć funkcjonowanie klubu, który nieuchronnie zmierza do pierwszej ligi. 

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO