Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Hundsdorfer: przyszłość Korony – czy to w ekstraklasie czy w pierwszej lidze – jest zapewniona

piątek, 03 lipca 2020 10:11 / Autor: Damian Wysocki
Hundsdorfer: przyszłość Korony – czy to w ekstraklasie czy w pierwszej lidze – jest zapewniona
Kielce
Hundsdorfer: przyszłość Korony – czy to w ekstraklasie czy w pierwszej lidze – jest zapewniona
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje. Po kilkunastu tygodniach milczenia, głos w sprawie Korony Kielce zabrali jej większościowi właściciele. – Jeśli nawet osiągnięcia sportowe i wyniki w ostatnich tygodniach nie dają powodów do radości, pragnę wyraźnie podkreślić, że przyszłość Korony Kielce – czy to w ekstraklasie czy w pierwszej lidze – jest zapewniona – napisał Dirk Hundsdorfer w specjalnym oświadczeniu, które publikujemy poniżej.

W połowie marca 2020 roku, Europę ogarnęła pandemia koronawirusa, co spowodowało zamknięcie granic pomiędzy Polską a Niemcami. Dlatego ustalony wcześniej termin Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Korona SA został przełożony na czas nieokreślony. Od tego czasu rządy i przedsiębiorcy w wielu krajach próbują utrzymać stanowiska pracy oraz chronić firmy przed bankructwem.

Osoby decyzyjne – zarówno w obszarze polityki jak i gospodarki –stoją przed wyzwaniami wydającymi się wręcz nie do pokonania. Zarząd Korony Kielce znajduje się w podobnej sytuacji. W ciągu ostatnich trzech i pół miesięcy próbowano przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii także w profesjonalnym futbolu.  Mimo tych trudnych czasów zarządowi Korony udało się uzyskać nie tylko dotacje, ale także licencję na przyszły sezon. 

Działania w tym kierunku były na bieżąco uzgadniane z nami, jako głównym akcjonariuszem. Chciałbym podziękować Zarządowi, przede wszystkim panu Krzysztofowi Zającowi i całemu zespołowi, za zaangażowanie, mimo tego trudnego czasu. Wyraźnie oświadczam, że mamy do wszystkich pełne zaufanie.

Jeśli nawet osiągnięcia sportowe i wyniki w ostatnich tygodniach nie dają powodów do radości, pragnę wyraźnie podkreślić, że przyszłość Korony Kielce – czy to w ekstraklasie czy w pierwszej lidze – jest zapewniona.

W najbliższych dniach uzgodnimy z naszym partnerem, Miastem Kielce, termin, w którym będziemy kontynuować odroczone w marcu Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Omówimy przyszły kierunek działań w klubie oraz jego finansowe zabezpieczenie. 

Życzymy wszystkim zdrowia!

Dirk Hundsdorfer

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO