Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM
Magazyn EURO 2020

SPORT

Nowy sezon PGNiG Superligi z kibicami

piątek, 31 lipca 2020 12:59 / Autor: Damian Wysocki
Nowy sezon PGNiG Superligi z kibicami
Nowy sezon PGNiG Superligi z kibicami
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Poznaliśmy zasady bezpieczeństwa PGNiG Superligi, które będą obowiązywały w nowym sezonie. Mecze będą odbywały się z udziałem publiczności.

Nad stworzeniem protokołu sanitarno-epidemiologicznego pracował specjalny zespół, w skład którego weszły osoby ze świata nauki o zdrowiu i wirusolodzy.

"W wypracowanym materiale znalazł się między innymi zapis o obowiązkowych badaniach genetycznych dla zawodników, sztabów szkoleniowych, medycznych, pracowników klubów, a także sędziów i delegatów. Zostały również opracowane zasady postępowania w przypadku wyników pozytywnych, jak i powołanie i określenie zakresu obowiązków koordynatorów ds. sanitarnych, pracujących przy klubach", czytamy na stronie internetowej rozgrywek.

– Przez ostatnie miesiące intensywnie pracowaliśmy nad materiałem. Odbyliśmy wiele dyskusji i spotkań ze specjalistami, by przygotować się na kilka możliwych scenariuszy. Dzięki temu w wypracowanym protokole zawarliśmy szereg obowiązków i zasad, których kluby będą zobowiązane przestrzegać. To oczywiście nie koniec pracy zespołu, będziemy na bieżąco reagować na zachodzące zmiany, wytyczne rządu i rozwój pandemii – wyjaśnia Piotr Łebek, Komisarz PGNiG Superligi.

Protokół wyznacza także ramy przygotowania hal i widowiska sportowego, a także obecności kibiców w halach. W nowym sezonie, każdemu kibicowi przed wejściem na halę zostanie zbadana temperatura ciała. Obowiązkowa będzie również dezynfekcja rąk oraz maseczka do zakrycia nosa i twarzy. Dopuszczalna liczba kibiców na trybunach będzie na bieżąco korygowana zgodnie z wytycznymi organów władzy państwowej oraz zaleceniami zespołu działającego przy Komisarzu Ligi. 

źródło: PGNiG Superliga 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO