Akademicy wygrywają z „sąsiadami” w tabeli

środa, 14 lutego 2024 22:04 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Koszykarze UJK Kielce zwyciężyli w wyjazdowym meczu z KKS Ragor Tarnowskie Góry 89:72 w 24. kolejce 2. Ligi Mężczyzn.

Kielczanie już od pierwszych minut pokazali swoją dominację. W połowie pierwszej kwarty prowadzili aż 19 punktami, a gospodarzom pozwolili rzucić jedynie… dwa punkty. Ta część gry skończyła się jednak mniejszą przewagą Akademików (27:14).

W drugiej kwarcie schemat się powtórzył, a dobra skuteczność i obrona pozwoliły podopiecznym Rafała Gila zbudować 27-punktową przewagę.

Nieco gorzej wyglądała druga połowa. Gospodarze odrobili część strat i przegrywali po kolejnych dziesięciu minutach 48:65. Wyrównana czwarta kwarta nie zmieniła różnicy punktowej.

Punkty dla UJK Kielce: Wojciech Pisarczyk – 25; Jakub Lewandowski - 21; Piotr Łosiak – 14; Piotr Osiakowski – 13; Dominik Wesołek – 8; Stanisław Strojek – 6; Oskar Lesisz – 2.

Najbliższy mecz UJK rozegra 24 lutego na wyjeździe z MKKS Rybnik.