Arka przerwała serię Korony

sobota, 09 grudnia 2017 19:32 / Autor: Damian Wysocki

Na dziewięciu zakończyła się seria meczów bez porażki Korony Kielce w LOTTO Ekstraklasie. "Żółto-czerwoni" w 19. kolejce ulegli przed własną publicznością Arce Gdynia 0:3. Gole dla przyjezdnych zdobyli Rafał Siemaszko, Marcin Warcholak i Mateusz Szwoch. Podopieczni Gino Lettieriego w całym spotkaniu stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do strzelenia gola, jednak żadnej nie zamienili na bramkę. Korona po porażce z Arką zajmuje 4. miejsce w tabeli, w niedzielę wyprzedzić może ją Lech Poznań.

Korona Kielce - Arka Gdynia 0:3 (0:1)

Bramki: Siemaszko 36', Warcholak 49', Szwoch

Korona: Gostomski - Rymaniak, Dejmek, Diaw, Kallaste - Cebula (46' Kosakiewicz), Żubrowski, Możdżeń (58' Kiełb), Cvijanović - Kaczarawa, Soriano (58' Górski).

Arka: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup Jensen, Warcholak - Szwoch, Łukasiewicz, Nalepa, Danch (46' Sołdecki), Piesio (73' Vinicius) - Siemaszko (86' Jurado).

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

1': Dobre otwarcie Arki. Piesio złamał akcję do środka i oddał mocny strzał z 20 metrów. Futbolówkę nad poprzeczką przeniósł Gostomski.

4': Cvijanović spróbował swoich sił z dystansu. Plasowana piłka minimalnie minęła słupek bramki przyjezdnych.

11': Okres zdecydowanej dominacji Korony. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Rymaniak. Piłka zrobiła kozioł przed Steinborsem, ale golkiper Arki z najwyższym trudem zdołał ją wybić na kolejny korner.

15': Odpowiedź gości. Piesio przejął piłkę w środku, następnie prostopadłym podaniem uruchomił biegnącego co sił do przodu Siemaszkę. Snajper Arki stanął oko w oko z Gostomskim. Bramkarz Korony dobrze skrócił kąt, a napastnik uderzył obok prawego słupka.

25': Korona przeważała. Podopieczni Gino Lettieriego wymieniali bardzo dużo podań. Pod centrze Kallaste z lewej strony przed szansą stanął Kaczarawa. Jego uderzenie przeleciało nad poprzeczką.

33': Najlepsza sytuacja Korony. Rymaniak długo holował piłkę po czym popisał się znakomitym prostopadłym podaniem do Soriano. Włoch znalazł się w idealnej sytuacji, ale jego uderzenie zdołał wybronić Steinbors.

36': GOL! 0:1! Arka niespodziewanie obejmuje prowadzenie. Jeden z defensorów gdynian długim podaniem uruchomił Siemaszkę, który uciekł obrońcom Korony.  31-latek skierował piłkę do siatki obok wychodzącego z niej Gostomskiego.

42': Kaczarawa świetnie "zgasił" piłkę w polu karnym i  podał do nabiegającego Kallaste. Lewy obrońca zdecydował się na mocne uderzenie z szesnastego metra. Obok bramki.

48': Warcholak oddał strzał sprzed pola karnego. Gostomski zdołał odbić futbolówkę, a sytuacje wybiciem na rzut rożny wyjaśnił Diaw.

49': GOL! 0:2! Warcholak! Boczny obrońca Arki oddał mocny strzał z rzutu wolego z 30 metra. Piłka po drodze odbiła się od stojącego w murze Możdżenia czym zmyliła interweniującego Gostomskiego.

54': Możdżeń z rzutu wolnego. Prosto w Steinborsa.

57': Steinbors po raz kolejny ratuje Arkę przed stratą gola. Bramkarz popisał się znakomitą paradą po uderzeniu z głowy Kaczarawy.

60': GOL! 0:3! Szwoch! Znakomita akcja Marcjanika. Stoper Arki przejął piłkę, po czym znakomicie podał do Szwocha. Pomocnik gdynian przyjął sobie futbolówkę klatką piersiową, a następnie mocnym strzałem nie dał najmniejszych szans Gostomskiemu.

67': Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Cvijanovicia przed szansą stanął Kaczarawa. Gruzin zdołał trącić piłkę, ale z lekkim strzałem najmniejszych problemów nie miał Steinbors.

80': Kolejna szansa Korony. Ponownie świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego zanotował Cvijanović. W "szesnastce" pozycję idealnie wywalczył sobie Dejmek, ale jego uderzenie z piątego metra przeleciało nad poprzeczką.