Barcelona wygrała Ligę Mistrzów

niedziela, 13 czerwca 2021 19:25 / Autor: Damian Wysocki

Po sześciu latach FC Barcelona wróciła na tron handballowej Europy. W tegorocznym finale Ligi Mistrzów pokonała Aalborg Handbold 36:23.

„Duma Katalonii” świetnie wywiązała się z roli faworyta. W półfinale pokonała 31:26 HBC Nantes, który wyeliminował Łomżę Vive Kielce w 1/8 finału.

W drugim meczu doszło do sensacji. Paris Saint-Germain musiało uznać wyższość Aalborga, chociaż na początku drugiej połowy prowadziło już różnicą pięciu trafień. Mistrz Danii wygrał 35:33.

We francuskim spotkaniu o „brąz” PSG zwyciężyło 31:28.

Finał lepiej rozpoczął Aalborg, ale po opanowaniu nerwów, zaczęła dominować Barcelona. Podopieczni Xaviera Pascuala, dla którego był to ostatni mecz w roli trenera „Blaugrany”, grali swoje: dobrze bronili i wyprowadzali szybkie ataki. Do przerwy prowadzili 16:11.

W drugiej części faworyci nie spuszczali z tonu i powiększali przewagę. Ostatecznie wygrali 36:23. W całych rozgrywkach nie ponieśli żadnej porażki. Z triumfu cieszy się dwóch byłych zawodników Łomży Vive: Blaż Janc i Luka Cindrić.

W Final4 w barwach PSG po raz ostatni zaprezentował się Dylan Nahi, który 1 lipca zostanie zawodnikiem mistrza Polski. W półfinale zdobył dwie bramki na cztery rzuty, a w spotkaniu o „brąz” wykorzystał wszystkie trzy próby.