Bezproblemowe zwycięstwo Łomży Vive

sobota, 08 maja 2021 14:45 / Autor: Damian Wysocki

W sobotnim meczu 22. kolejki PGNiG Superligi, Łomża Vive Kielce pokonała w Hali Legionów Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 40:21.

Dla podopiecznych Tałanta Dujszebajewa był to pierwszy mecz od dwóch tygodni. Poza kadrą meczową znaleźli się Michał Olejniczak i Branko Vujović. Do składu wrócił Yusuf Faruk, który ostatnio zmagał się z urazem barku.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa szybko ustawili spotkanie. Po 11. minutach prowadzili 8:3. Między słupkami nieźle spisywał się Andreas Wolff (w pierwszej połowie osiem odbitych piłek, 42 proc. skuteczności).

Walczący o utrzymanie Piotrkowianin nie rezygnował jednak z walki. W 17. minucie doszedł gospodarzy na dwie bramki (11:9).

Chwilę później czerwoną kartkę obejrzał lewoskrzydłowy przyjezdnych – Piotr Swat. 35-latek trafił piłką w głowę Wolffa przy rzucie karnym.

W końcówce kielczanie, grający już zmienioną szóstką w polu, podkręcili tempo i do szatni schodzili prowadząc 22:11.

Druga część przebiegła bez większych emocji. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa powiększyli przewagę o kolejne dziewięć bramek.

Łomża Vive rozegra kolejny mecz w przyszły piątek. Jej rywalem na wyjeździe będzie Chrobry Głogów.

Łomża Vive Kielce – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 40:21 (22:21)

Łomża Vive: Wolff, Kornecki, Wałach – Fernandez Perez 5, Surgiel, Sićko 5, Kuelsz 3, Gębala 3, Karacić 5, Dujszebajew 4, Faruk 2, Moryto 3, Gudjonsson 5, Karaliok 1, Tournat 2, Kaczor