Bezproblemowe zwycięstwo PGE VIVE

sobota, 07 marca 2020 17:16 / Autor: Damian Wysocki

W sobotnim meczu 24. kolejki PGNiG Superligi, szczypiorniści PGE VIVE pokonali przed własną publicznością Chrobrego Głogów 47:26.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Tałant Dujszebajew dał pograć niemal wszystkim zawodnikom. Wolne dostał tylko Julen Aginagalde. Z powodu limitu obcokrajowców zabrakło Uładzisłaua Kulesza.

Kielczanie zaliczyli mocny początek, już po 10. minutach prowadzili 10:4. Świetnie na kole wyglądał Arciom Karaliok, który kończył niemal wszystkie piłki dostarczone na szósty metr. W bramce kilka niezłych interwencji zanotował Mateusz Kornecki. Z biegiem czasu, podopieczni Tałanta Dujszebajewa zaczęli wyprowadzać coraz więcej kontrataków, co dało im wysokie, dwunastobramkowe prowadzenie do przerwy.

Druga połowa miała bliźniaczy przebieg – z tą różnicą, że zmienili się wykonawcy. W pierwszych minutach w rolę egzekutora wcielił się Mateusz Jachlewski, a w bramce skuteczne interwencje dokładał Andreas Wolff. Gospodarze w pełni kontrolowali przebieg boiskowych zdarzeń, ostatecznie wygrywając 47:26.

PGE VIVE rozegra kolejny mecz w środę, kiedy na wyjeździe zmierzy się z Azotami Puławy (godz. 18).

PGE VIVE Kielce – Chrobry Głogów 47:26 (25:13)

PGE VIVE: Wolff, Kornecki – Fernandez Perez 6, Jachlewski 7, Pehlivan 6, D. Dujszebajew 1, Karacić 2, A. Dujszebajew 1, Lijewski 2, Vujović 1, Janc 5, Moryto 6, Karaliok 6, Guillo 3