Dania górą w skandynawskim finale [STATYSTYKI ZAWODNIKÓW PGE VIVE]

niedziela, 27 stycznia 2019 18:40 / Autor: Damian Wysocki

Dania została nowym mistrzem świata w piłce ręcznej. Współgospodarze tegorocznego mundialu w wielkim finale w Herning pokonali Norwegię 31:22. W spotkaniu o "brąz" Francja ograła Niemcy 26:25.

Duńsko-niemiecki mundial nie okazał się szczęśliwy dla zawodników PGE VIVE. Luka Cindrić i Daniel Dujszebajew do klubu wrócą z kontuzjami. Chorwacki rozgrywający w spotkaniu drugiej fazy z Brazylią nabawił się urazu mięśnia przywodziciela uda i czeka go około miesięczna przerwa. 22-letni Hiszpan w końcówce starcia z Niemcami zerwał więzadła krzyżowe przednie w kolenie. Młodszy syn Tałanta Dujszebajewa w najbliższych dniach przejdzie operację, po której czeka go kilkumiesięczna rehabilitacja.

Kieleccy kibice przed mundialem największe nadzieje wiązali z Hiszpanią, w barwach której grało czterech szczypiornistów PGE VIVE. Aktualni mistrzowie Europy jednak rozczarowali i zajęli 7. miejsce. Lokatę wyżej sklasyfikowana została Chorwacja. Na pocieszenie obie reprezentacje zapewniły sobie udział w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich. Serbia Władimira Cupary zajęła 18. lokatę.

Kolejne mistrzostwa świata w 2021 roku odbędą się w Egipcie.

Końcowa klasyfikacja mundialu: 1. Dania, 2. Norwegia, 3. Francja, 4. Niemcy, 5. Szwecja, 6. Chorwacja, 7. Hiszpania, 8. Egipt, 9. Brazylia, 10. Węgry, 11. Islandia, 12. Tunezja, 13. Katar, 14. Rosja, 15. Macedonia, 16. Chile, 17. Argentyna, 18. Serbia, 19. Austria, 20. Bahrajn, 21. Arabia Saudyjska, 22. Korea, 23. Angola, 24. Japonia

STATYSTYKI ZAWODNIKÓW PGE VIVE:

CHORWACJA (6. miejsce)

Luka Cindrić

mecze: 5, czas na parkiecie: 1 godzina 34 minuty 53 sekundy, gole/rzuty: 9/16, skuteczność: 56 proc., asysty: 9, straty: 3

HISZPANIA (7. miejsce):

Alex Dujszebajew

mecze: 9, czas na parkiecie: 2 godziny 54 minuty 11 sekund, gole/rzuty: 23/41, skuteczność: 56 proc., asysty: 19, przechwyty: 2, straty: 20

Julen Aginagalde

mecze: 9, czas na parkiecie: 1 godzina 58 minut 36 sekund, gole/rzuty: 14/18, skuteczność: 78 proc., asysty: 3, straty: 4

Angel Fernandez Perez

mecze: 9, czas na parkiecie 4 godziny 10 minut 33 sekundy, gole/rzuty: 15/17, skuteczność: 88 proc., asysty: 3, strata: 1

Daniel Dujszebajew

mecze: 6, czas na parkiecie: 2 godziny 12 minut, 10 sekund, gole/rzuty: 11/23, skuteczność: 48 proc., asysty: 3, przechwyty: 2, straty:

SERBIA (18. miejsce)

Władimir Cupara

mecze: 5, czas na parkiecie: 3 godziny 6 minut i 15 sekund, gole/rzuty: 1/1, obrony: 28/118, skuteczność obron: 15 proc., obronione karne: 4/13