Furmanek z kolejną siedemdziesiątką, ale do minimum jeszcze jej brakuje

poniedziałek, 06 czerwca 2022 08:25 / Autor: Damian Wysocki

Katarzyna Furmanek, młociarka KKL Kielce, po raz drugi w sezonie przekroczyła granicę 70 metrów. Jednak do minimum na mistrzostwa świata i Europy jeszcze sporo jej  brakuje.

26-latka zajęła piąte miejsce na niedzielnym, 68. Memoriale Janusza Kusocińskiego, który odbył się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Kielczanka uzyskała 70.04 w szóstej kolejce. Wcześniej rzucała w granicach 67-69 metrów.

Z wynikiem 75.76 najlepsza była Anita Włodarczyk. Na podium znalazły się Malwina Kopron (75.08) i Ewa Różańska (71.31 PB).

Minimum na lipcowe mistrzostwa świata w Eugene i sierpniowy czempionat Starego Kontynentu w Monachium wynosi 72.50.

Kolejny dobry występ zanotował pochodzący spod starachowickich Krynek – Mateusz Borkowski. 25-latek zajął piąte miejsce w biegu na 800 metrów z czasem 1:45.09. Po świetnym finiszu wygrał Patryk Dobek. Brązowy medalista olimpijski z Tokio uzyskał 1:44.49.