HME 2017: Niespodzianka z udziałem Kołeczek

piątek, 03 marca 2017 15:02 / Autor: Damian Wysocki

Dosyć niespodziewanie już na etapie eliminacji swój udział w Halowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie zakończyła Karolina Kołeczek z Wisły Junior Sandomierz. Trenująca w Wielkiej Brytanii zawodniczka zajęła czwarte miejsce w swojej serii biegu na 60 metrów przez płotki. Do awansu do półfinału zabrakło jej 0.04 sekundy.

Kołeczek uzyskała  8,28 sek., czyli rezultat gorszy o 0,23 sek. od jej rekordu życiowego. Ostatecznie 23 - letnia zawodniczka została sklasyfikowana na 20. miejscu.

Awansu do półfinału biegu na 800 metrów nie uzyskał również pochodzący z Krynek w powiecie starachowickim - Mateusz Borkowski. 19 - latek w swoim biegu z czasem 1:50.03 zajął trzecie miejsce. Ostatecznie zawodnik RKS-u Łódź zajął 16. miejsce, a w kolejnej fazie zamelduje się 12 biegaczy, wśród nich klubowy kolega Borkowskiego - Adam Kszczot, który jest jednym z faworytów do złotego medalu.

HME 2017 w Belgradzie potrwają do niedzieli.

Tag: Bieganie