[I liga piłkarzy ręcznych] AZS UJK wygrywa na koniec sezonu. Pozostałe drużyny z minimalnymi porażkami

poniedziałek, 24 maja 2021 12:13 / Autor: Sebastian Kalwat

W ostatniej kolejce sezonu tylko zawodnicy AZS-u mogli cieszyć się ze zwycięstwa. KSZO, KSSPR oraz SMS przegrały swoje mecze. Wisła Sandomierz pauzowała.

Padwa Zamość – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 32:30 (23:14).

Padwa: Procho, Wnuk – Adamczuk, Salach, Puszkarski 2, Szymański 1, Sz.Fugiel, Mehdizadeh 6, Kłoda, Małecki 4, Mchawrab 2, Olichwiruk 1, T.Fugiel 6, Obydź 5, Bajwoluk 3, Skiba 2.

KSZO: Piatkowski, Kijewski, Sieniek – Grabarczyk, Chmielewski 1, Tkaczyk 1, Jeżyna 6, Cukierski, Kogutowicz 4, Grabowski 6, Granat, Jędrzejewski 1, Włoskiewicz 6, Ćwięka, Wojkowski 5, Jagiełło.

W pierwszej połowie to zamościanie zdecydowanie dominowali na parkiecie. Od początku narzucili swój styl gry i do przerwy prowadzili różnicą aż dziewięciu goli.

W drugiej odsłonie ostrowczanie zaczęli odrabiać straty. W końcówce doprowadzili do remisu, ale ostatecznie z triumfu cieszyli się gospodarze, którzy wygrali 32:30.

KSZO zakończył rozgrywki na piątej pozycji.

KSSPR Końskie - Olimpia Medex Piekary Śl. 25:26 (13:15)

KSSPR: Szot - P. Napierała 2, Woś 1, W. Sękowski 2, Kozłecki, Ł. Sękowski 5, B. Sękowski 4, Rurarz 2, Kubała 6, Stępień 1, P. Matyjasik 2, Słonicki.

Lepiej w ten mecz weszła drużyna gości, która objęła prowadzenie i kontrolowała przebieg gry. Do przerwy Olimpia prowadziła 15:13.

W drugiej odsłonie konecczanie poczynali sobie dużo skuteczniej i do końca walczyli o zwycięstwo, ale ostatecznie trochę zabrakło. Z triumfu mogli cieszyć się goście, którzy minimalnie wygrali - 26:25.

KSSPR zakończył sezon pierwszej ligi na siódmym miejscu z dorobkiem 26 punktów.

Unimetal Recykling MTS Chrzanów - AZS UJK Kielce 20:24 (10:12)

AZS UJK: Czerwiński, Pyrka - Bernacki, Boszczyk 4, Wacek 2, stęnik 1, Siedlarz 4, P. Bysiak, Goliszewski 6, Pawłowski, Zdziech 4, M. Bysiak 3.

Mecz od początku był dość wyrównany, jednak z niewielką przewagą kielczan, którzy do przerwy prowadzili 12:10.

W drugiej połowie obie drużyny zaciekle walczyły o zwycięstwo, ale lepiej poradzili sobie zawodnicy AZS-u. „Akademicy” osiągnęli kilkubramkową przewagę i nie oddali jej do końca spotkania, ostatecznie pokonując MTS Chrzanów 24:20.

Po zwycięstwie AZS awansował na czwarte miejsce w tabeli.

Viret CMC Zawiercie - SMS ZPRP Kielce 33:30 (15:13)

Viret CMC: Jarosz 1, Teterycz, Aronik - Cegłowski 7, Szeląg 6, Danysz 6, Romian 4, S. Zagała 4, Bugaj 3, Kapral 1, Kurzawa 1, Matysek, Mucha, Makaruk.

SMS: Ałaj, Poźniak - Antolak 8, Michałowicz 5, Domagała 4, Będzikowski 4, Węgielewski 2, Bykowski 2, Kapela 2, Pacuła 1, Graczyk 1, Rosowski 1, Kosiba, Głuszczenko, Smulski.

W pierwszej połowie nieznaczną przewagę wypracowali sobie szczypiorniści z Zawiercia, którzy prowadzili do przerwy 15:13.

W drugiej połowie zespół prowadzony przez Mariusza Jurasika, nie dawał za wygraną i walczył z wyżej notowanym rywalem. Ostatecznie jednak to gospodarze wygrali 33:30.

SMS zakończył sezon na dziewiątym miejscu z 23 punktami na koncie.